reklama

Divák opět platí pokutu za klub. Tentokrát ušetří Baník

Vniknutí fanouška na hřiště je vcelku běžné všude na světě. Vniknutí fanouška na hřiště je vcelku běžné všude na světě. autor: Reuters
Fanoušek, který vběhl na hřiště, zaplatí 50 tisíc.

Ostrava - České fotbalové kluby zdá se našly účinný způsob, jak se zbavit pokut za nezvládnutí pořadatelské služby. Po Slovanu Liberec, který úspěšně vymáhal pokutu na fanouškovi Sparty, dosáhl téhož Baník Ostrava.

Oba týmy se do problémů dostaly ve 13. kole Gambrinus ligy, kdy jim v průběhu zápasu na plochu vniknul neukázněný divák.

Liberec situaci vyřešil již před časem, Baník až nyní. Šestatřicetiletý ostravský fanoušek se klubu za svůj výstřelek omluvil a od klubu dostane k proplacení fakturu na 50 tisíc korun. Ostrava sice dostala pokutu o 10 tisíc korun vyšší, zbytek však zaplatí bezpečnostní agentura, která incidentu včas nezabránila.

Čtěte také:
Liberec dostal 50 tisíc od muže, který vběhl na hřiště

Divák přiznal, že k přeskočení plotu osm minut před koncem zápasu mezi Baníkem a Jabloncem, ho motivovala sázka s kamarády.

"Původně se vsázel o vyšplhání na sloup osvětlení, ale když zjistil, že to není možné, navrhl rozjařeným společníkům alternativu v podobě vniknutí na hřiště. Při prvním pokusu přelézt plot ho kamarádi ještě zadrželi, ale to už ho začali hecovat fanoušci v dalších sektorech, a bylo to," uvedl provozní manažer klubu Petr Konderla.

Fanouška, který si to namířil rovnou na hřiště, museli zpacifikovat pořadatelé.

Stejně dopadl i případ z Liberce, kde na hrací plochu vnikl příznivec Sparty. Když se fanoušek později dozvěděl, že po něm bude částku liberecký klub vymáhat, sám peníze poslal, aby se vyhnul soudu. "Za hloupost se platí. Vím, že příště už (na hřiště) nepoběžím," citovaly ho internetové stránky libereckého klubu.

Fanoušek Sparty přiznal, že za incidentem stála sázka se synem. "Nadával jsem, že Sparta hrála prd, syn hecoval, že otočíme. A já mu řekl, že jestli to otočíme, tak přeběhnu hřiště," uvedl muž, který podle svých slov nepatří k tvrdému jádru sparťanských fanoušků.

A když Sparta góly Kweukeho a Wilfrieda skóre opravdu otočila, euforie udělala své. Fanoušek pak svého činu litoval. "Za 50 tisíc korun si člověk může koupit řadu hezkých věcí," prohlásil.

reklama