reklama

Divočina v Chorvatsku pokračuje. Trenéra záhřebského Dinama zmlátili železnými tyčemi

Mario Cvitanovič Mario Cvitanovič autor: ČTK
Mario Cvitanovič byl zatím neznámými pachateli napaden před vlastním domem.

Záhřeb - Trenér Dinama Záhřeb, současného lídra chorvatské fotbalové ligy, skončil ve středu večer v nemocnici poté, co ho před jeho domem přepadla dvojice pachatelů. Někdejšího pětinásobného mistra země Marija Cvitanoviče, který se záhřebského týmu ujal letos v červenci, začali maskovaní útočníci beze slova mlátit tyčemi, když vystupoval z auta. Jak píše server jutarnji.hr, oba utekli, když Cvitanovič dokázal dosáhnout na klakson svého vozu a začal troubit o pomoc.

Bývalého šéfa Dinama Záhřeb postřelili před hřbitovem Bývalého šéfa Dinama Záhřeb postřelili před hřbitovem Čtěte zde

Útok přišel jen pár desítek minut poté, co se hráči Dinama vrátili ze zápasu Chorvatského poháru s divizním týmem Borac Imbriovec, ve kterém jasně zvítězili 6:0. Při útoku, po jehož pachatelích, ale i motivu, policie zatím marně pátrá, utrpěl Cvitanovič zlomeninu předloktí a řadu podlitin.

Napadení Cvitanoviče je za poslední měsíc už druhým podobným útokem na vysoce postaveného představitele chorvatského fotbalu. Koncem srpna byl při odchodu ze hřbitova v bosenském Tomislavgradu postřelen bývalý šéf Dinama Zdravko Mamič. Podle informací médií na kontroverzního funkcionáře zaútočili dva muži a zasáhli ho do nohy. Mamič, jenž v Chorvatsku čelí podezření ze zpronevěry, korupce a daňových úniků, vyvázl jen s lehčím zraněním.

reklama