reklama

Do Edenu přijede Lyon. Spartě nasázel 12 branek, teď ho vyzvou slávistky

Před čtyřmi lety se v play off s Lyonem utkala Sparta, teď francouzský tým vyzve Slavia. Před čtyřmi lety se v play off s Lyonem utkala Sparta, teď francouzský tým vyzve Slavia. autor: Jakub Šafránek
Fotbalistky pražské Slavie se ve čtvrtfinále ligy mistryň utkají s dvojnásobným šampionem soutěže, francouzským Lyonem. Ten v roce 2011 vypráskal Spartu ve dvou zápasech 12:0.

Nyon - Ani vytoužená Brescia, ani odveta s Barcelonou. Fotbalistky Slavie se v jarním čtvrtfinále Ligy mistryň utkají s Lyonem. Dvojnásobné šampionky soutěže jim přisoudil páteční los v Nyonu.

Na Lyon narazila před pěti lety v play off Champions League také Sparta a pražské fotbalistky s favoritem prohrály celkovým skóre 0:12. Lyon následně celou soutěž vyhrál.

"Z mého pohledu je to opravdu nejhorší možný soupeř. Tohle byl jediný tým, který jsem si opravdu nepřála. Letos mají hrozně přesvědčivé výsledky, zatímco loni je trochu zastínilo PSG, tak letos dělají zase všechno pro to, aby se vrátily na výsluní," řekla Aktuálně.cz kapitánka Slavie Blanka Pěničková.

Lyon opravdu kraluje letošní Lize mistryň. Vyhrál všechny čtyři zápasy. Nastřílel 18 gólů, nejvíc ze všech a nejméně jich dostal, a to pouze jeden. Dominuje nejen v Evropě, ale i v domácí soutěži.

"Vedou francouzskou ligu a letos opravdu září, ale určitě nechceme házet flintu do žita. Popereme se o co nejlepší výsledek," slibuje nejzkušenější hráčka Pražanek.

Kapitánka Slavie: Lepší by bylo začínat doma

Slavia si také poprvé vyzkouší, jaké to je začínat v Lize mistryň na soupeřově hřišti. "Pro nás by asi bylo lepší začínat doma, protože pokud si nepřivezeme nějaký sympatický výsledek do odvety, může přijít i méně diváků."

Těch zatím na ženský fotbal do Edenu přišlo nejvíce loni na 1. kolo Champions League proti Barceloně. Katalánská velkoklub přilákal zhruba čtyři tisíce fanoušků. Proti tomu letos na Bröndby nebo Perm cca 1800 diváků. Jméno tedy dělá hodně.

"Pro ženský fotbal je Lyon pojem, dvakrát vyhrály Ligu mistryň, jsou pravidelnými účastníky těch posledních vyřazovacích bojů, mají tam nejlepší hráčky ze zahraničí. Věřím, že ale i v mužském fotbale má jméno a nějací diváci se podívat přijdou," dodává Pěničková.

První utkání čtvrtfinále Ligy mistryň jsou na programu 23. a 24. března, odvety pak o týden později.

reklama