reklama

Do Japonska bez Rosického a Baroše. S Gebrem a Pilařem

Kirin Cup se obejde bez hlavní české hvězdy - Tomáše Roscikého Kirin Cup se obejde bez hlavní české hvězdy - Tomáše Roscikého autor: Reuters
Bílek se s fotbalovým ´béčkem´ neboji Peru ani Japonska

Praha - Žádné fotbalové hvězdy z Arsenalu, Galatasaraye nebo Bordeaux, ale mladé české naděje z Hradce Králové, Příbrami nebo Liberce uvidí fanoušci na červnovém turnaji Kirin Cup v Japonsku.

Do země, jež se vzpamatovává z pustošivého zemětřesení, nebere reprezentační trenér Michal Bílek zraněné opory Rosického, Baroše nebo unaveného Plašila.

V Japonsku otestuje ve střetnutích proti domácímu výběru a Peru možná i hradeckého útočníka Pilaře či libereckého obránce Gebreho. A také Koláře, Trappa, Petrželu nebo Limberského z mistrovské Plzně.

Čtěte také:
Panenka: Český fotbalový tým je syrový a bez tahouna
Fotbalová reprezentace v žebříčku FIFA zastavila pád

"Výsledky nejsou na Kirin Cupu nejpodstatnější, i když tam samozřejmě chceme uspět," řekl novinářům Bílek. V dvaadvacetičlenném kádru pro Kirin Cup je šest nováčků.

Čechovi z Chlesea pokryje záda příbramský Hruška

V Japonsku se s českou reprezentací objeví také příbramský gólman Hruška. "Celou sezónu chytal spolehlivě, jeho nominaci jsme probírali s trenérem brankářů Honzou Stejskalem," dodal Bílek

Na druhý konec světa do Japonska odcestují s reprezentací 31. května rovněž sparťan Vacek a slávista Janda. S ostatními spoluhráči se tam dostanou přes ruský Novosibirsk. Vítěz Kirin Cupu získá 100.000 amerických dolarů - více než 1,7 milionu korun. 

Blamáž s Lichtenštejnskem odvrátily góly Baroše a Kadlece Blamáž s Lichtenštejnskem odvrátily góly Baroše a Kadlece Prohlédněte zde

Ze stálých hráčů národního týmu neusednou do letadla ještě záložník Polák, brankář Laštůvka, záložník Pudil a obránce Pospěch. Polák má stejně jako Rosický zdravotní problémy se svalem na noze, Pudil s břišním svalem a Laštůvka s kolenem.

V národním týmu schází klíčoví borci z jednadvacítky. Kirin Cup by narušil jejich přípravu na finále mistrovství Evropy v Dánsku, odkud se tři nejlepší mužstva kvalifikují na letní olympiádu do Londýna 2012. Bílek by jinak v nominaci nezapomněl na Pekharta, Václava Kadlece, Morávka nebo Hlouška.

Nejméně ´rozbitá´ bude v Japonsku obrana

"Pospěch se omluvil z osobních důvodů. Plašilovi jsme dali volno. Odehrál celou sezónu ve francouzské lize a v reprezentaci," vysvětlil Bílek. Věří, že poskytnutou šanci ´chytnou za pačesy´ jak úplní nováčci v reprezentaci, tak i hráči, kteří si v ní připsali jen několik startů.

Michal Bílek - nominace na trenéra české fotablové reprezentace Trenér Michal Bílek vyzkouší v Japonsku české naděje Foto: Aktuálně.cz

Zranění a únava po dlouhé sezoně se v Japonsku nejméně dotknou obrany. 

V Japonsku se představí brankář Čech i defenzivní čtyřka Kušnír, Hubník, Sivok a Kadlec.

Bílek se nebojí, že by oslabený tým propadl. Do Kirin Cup vstoupí 4. června v Macumotu střetnutím s Peru a 7. června se postaví v Jokohamě proti Japonsku.

S Peru se Česko ještě nikdy nestřetlo, Japonskem jednou remizovalo a jednou prohrálo.

Čtěte také:
Čína uniká Japonsku. Jeho ekonomika je v recesi

Peru se pyšní útočnou dvojicí Farfán a Pizzaro, Japonci v poslední době ke stálým účastníků mistrovství světa, kam se česká reprezentace probojovala od roku 1990 jen jednou.

Japonsko zasáhlo v březnu ničivé zemětřesení. "Všechno tam ale bude v pořádku. Japonské vládě i svazu na úspěchu Kirin Cupu hodně záleží," prohlásil manažer české reprezentace Vladimír Šmicer.

reklama