reklama

Do Nizozemska neodletí vykartovaný Dočkal a zraněný Lafata

Bořek Dočkal v kvalifikačním utkání s Tureckem na Letné. Bořek Dočkal v kvalifikačním utkání s Tureckem na Letné. autor: Milan Kammermayer
V posledním kvalifikačním utkání v Nizozmsku se čeští fotbalisté budou muset obejít bez zraněného Davida Lafaty a Bořka Dočkala, který nasbíral tři žluté karty. Češi, kteří už mají jistý postup, tak odletí jen s 21 hráči.

Praha - Česká fotbalová reprezentace dnes odletí ke kvalifikačnímu utkání s Nizozemskem jen s 21 hráči. Na palubě letadla nebudou lehce zraněný David Lafata ani Bořek Dočkal, který nasbíral tři žluté karty a v Amsterdamu nesmí nastoupit. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Ondřej Lípa.

Trenér Pavel Vrba tak vedle nejlepšího českého střelce v kvalifikaci Dočkala přišel také o nejčastěji nasazovaného útočníka. Lafata odehrál celé sobotní utkání s Tureckem, odnesl si však z něj lehčí zdravotní potíže, a proto dostal volno na zotavení. V útoku by měl dostat šanci Tomáš Necid či Milan Škoda.

Reprezentanti dnes dopoledne absolvovali na Strahově regenerační trénink, odpoledne se pak letecky přesunou do Amsterdamu, kde je v úterý čeká od 20:45 poslední utkání v kvalifikaci. Češi už mají postup na mistrovství Evropy jistý, Nizozemsko musí vyhrát, aby si udrželo naději na baráž.

reklama