19. 7. 2012 21:40
Český trenér Psotka poprvé prohrál na lavičce slovenské Senice.
Bořek Dočkal v dresu české reprezentace do 21 let.
Bořek Dočkal v dresu české reprezentace do 21 let. | Foto: Reuters

Praha - Český fotbalista Bořek Dočkal vstřelil za Rosenborg dvě branky v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy, ale trondheimský tým neudržel vedení a s Ordabasy Šimkent doma remizoval 2:2.

Trnava vedená trenérem Pavlem Hoftychem porazila na svém hřišti Sligo Rovers 3:1 a vypracovala si slibný náskok do odvety. Těžkou pozici naopak bude mít po venkovní prohře 0:2 s APOELem Nikósie jiný slovenský celek Senica s dalším českým koučem Zdeňkem Psotkou.

Dočkalův Rosenborg krutě nezvládl závěr

Třiadvacetiletý záložník Dočkal, který se trefil i v 1. předkole soutěže, proti kazašskému soupeři skóroval poprvé ve 33. minutě a v nastaveném čase prvního poločasu pak bývalý hráč Liberce přidal druhou branku z penalty. Domácí favorit však závěr utkání nezvládl. Čtvrt hodiny před koncem nejprve Ordobasy snížilo zásluhou střídajícího Pacholjuka a ve třetí minutě nastavení vyrovnal Mansour.

Trnava s českými fotbalisty Vlastimilem Stožickým, Patrikem Grossem a střídajícím Jiřím Koubským si vypracovala tříbrankový náskok už během prvního poločasu, kdy se prosadil dvakrát Martin Mikovič a jednou zkušený kapitán Miroslav Karhan. V druhé půli za irské Rovers už jen snížil Peers.

Psotka na lavičce Senice poprvé prohrál

Kouč Psotka nenavázal na poslední vítězné utkání 1. předkola s MTK Budapešť a ve třetím soutěžním zápase na lavičce Senice poprvé prohrál. APOEL, který v minulé sezoně vypadl ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem Madrid, si zajistil výhru díky brankám Aíltona a Alexandrua z prvního poločasu.

Na Kypru za hosty z českých hráčů nastoupili brankář Milan Švenger, obránci Erich Brabec s Václavem Koutným, ofenzivní hráči Adam Varadi, Jan Kalabiška, Jaroslav Diviš a střídající Martin Frýdek.

Výsledky 2. předkola Evropské ligy:

Differdange (Luc.) - Gent (Belg.) 0:1 (0:1), Šachťor Soligorsk (Běl.) - Ried (Rak.) 1:1 (1:0), Bnei Jehuda Tel Aviv (Izr.) - Širak (Arm.) 2:0 (0:0), Rosenborg (Nor.) - Ordabasy Šimkent (Kaz.) 2:2 (2:0) - za domácí dva góly Dočkal, Spartak Trnava (SR) - Sligo Rovers (Ir.) 3:1 (3:0), APOEL Nikósie (Kypr) - Senica (SR) 2:0 (2:0), Ruch Chorzów (Pol.) - Metalurg Skopje (Mak.) 3:1 (0:0), Aarhus (Dán.) - Dila Gori (Gruz.) 1:2 (1:1), AIK Stockholm (Švéd.) - Hafnarfjördur (Isl.) 1:1 (0:1), Eskisehirspor (Tur.) - Saint Johnstone (Skot.) 2:0 (1:0), FK Tirana (Alb.) - Aalesund (Nor.) 1:1 (1:0), Metalurg Doněck (Ukr.) - Čelik Nikšič (Černá Hora) 7:0 (2:0), Slaven Koprivnica (Chorv.) - Portadown (Sev. Irsko) 6:0 (3:0), Levski Sofia (Bulh.) - FK Sarajevo (Bosna) 1:0 (0:0), Dacia Kišiněv (Mold.) - Elfsborg (Švéd.) 1:0 (1:0), Rapid Bukurešť (Rum.) - Myllykosken Pallo-47 (Fin.) 3:1 (3:1), Young Boys Bern (Švýc.) - Zimbru Kišiněv (Mold.) 1:0 (1:0), Žalgiris (Lit.) - Admira Wacker Mödling (Rak.) 1:1 (0:1), Servette Ženeva (Švýc.) - Gandzasar Kapan (Arm.) 2:0 (0:0), Twente Enschede (Niz.) - Inter Turku (Fin.) 1:1 (0:1), Maccabi Netanja (Izr.) - KuPS Kuopio (Fin.) 1:2 (0:2), Osijek (Chorv.) - Kalmar (Švéd.) 1:3 (1:1), Mura (Slovin.) - CSKA Sofia (Bulh.) 0:0, Slovan Bratislava (SR) - Videoton (Maď.) 1:1 (1:1), Vojvodina (Srb.) - Suduva Marijampole (Lit.) 1:1 (0:0), Hajduk Split (Chorv.) - Skonto Riga (Lot.) 2:0 (1:0), Široki Brijeg (Bosna) - Saint Patrick's Athletic (Ir.) 1:1 (0:1).