reklama

Dočkal: Z Malmö strach nemáme. Nebojíme se přece ani Liberce

Bořek Dočkal si nemyslí, že by mělo být Malmö pro Spartu po vypadnutí s Häckenem strašákem. Bořek Dočkal si nemyslí, že by mělo být Malmö pro Spartu po vypadnutí s Häckenem strašákem. autor: CPA
Bořek Dočkal u prohry s Häckenem nebyl, protože do klubu přišel těsně poté. Přiznal však, že před dvojduelem 3. předkola Ligy mistrů proti švédskému mistrovi z Malmö žádný strach necítí.

Praha - Když loni fotbalisté pražské Sparty vypadli ve 2. předkole Evropské ligy se švédským Häckenem, Bořek Dočkal u toho nebyl, protože do klubu přišel těsně poté. 

Přiznal však, že on ani jeho spoluhráči před dvojduelem 3. předkola Ligy mistrů proti švédskému mistru z Malmö žádný strach necítí.

"Není to moje výhoda, ale taky si ani nemyslím, že je to pro ostatní kluky nějaký strašák. Nikdo si nepřipouští, že se bude něco podobného opakovat," uvedl 25letý záložník na tiskové konferenci před dnešním úvodním duelem v Praze (19:30).

"Není tomu určitě tak, že nám nesedí švédský fotbal, byl to jiný soupeř, hrající jiný fotbal. To je stejné jako bych říkal, že když se nám nedaří v lize na Jablonec, že se pak budeme bát i Liberce," dodal Dočkal s úsměvem na tváři. 

"Jsme silnější v improvizaci než oni"

Odchovanec pražské Slavie přesto má se švédským fotbalem největší zkušenosti, protože hrál dva roky v Rosenborgu Trondheim, který se se švédskými týmy v přípravě často utkával.

"S mnohými švédskými týmy jsem se během působení v Trondheimu setkal, s Malmö ale ne, takže by bylo troufalé hodnotit přímo je. Švédské týmy jsou velmi organizované, o kreativitu se pak starají cizinci. My jsme naopak silnější v lepším způsobu improvizace a jsme ještě lepší v organizaci hry," přiznal Dočkal.

"Co jsme viděli, hrají dobře odzadu a hodně spoléhají na nákopy na dva urostlé útočníky, kteří dokážou hrozit pouze ve dvou. To je ale možná i jejich slabina, že je ostatní hráči nechávají často odříznuté a že je nepodporují, což je v současném fotbale už hodně nezvyklé. Hrají úplně jiný fotbal," doplnil.

"Oni se musí přizpůsobit naší hře"

I když Malmö vede po šestnácti kolech švédské nejvyšší soutěže tabulku o devět bodů, Dočkala to nijak nestraší.

"Tabulka švédské ligy pro nás není důležitá. Důležité naopak je se zaměřovat na to, co můžeme ovlivnit my. Takže my chceme, aby se soupeř přizpůsobil nám a ne aby tomu bylo naopak," doufá Dočkal, jenž by měl tentokrát nastoupit na kraji zálohy.

"Je to rozdíl hrát pod hrotem ve středu hřiště a pak vedle něj na kraji zálohy. Pro mě je malinko komplikace v tom, že hraju jednou tam a jednou tam, ale já se pokusím na obou zmíněných postech předvést co nejlepší výkon, abych mohl být týmu prospěšný," doplnil letenský univerzál.

"Hlavní je doma neinkasovat"

Do úterního zápasu prý půjde Sparta s tím, aby uhrála vzadu nulu. "Je důležité doma neinkasovat a pokud možno nějaké branky vstřelit. Až průběh utkání ukáže, jestli budeme s výsledkem nakonec spokojení, nebo ne," přiznal Dočkal.

Otázkou je, jestli do zápasu nastoupí ve středu pole Marek Matějovský, který se vrací na trávník po zranění. 

"Nebylo by dobré prozrazovat, jestli kluci nastoupí. Oba jsou pro nás důležití, ale proti Bohemce jsme ukázali, že je dokážeme nahradit. Takže cítíme, že to zvládneme i bez nich, i když je jejich účast na naší hře vždy znát," dodal Dočkal s tím, že se těší na atmosféru zápasu.

Zápas by mělo sledovat 14 až 15 tisíc diváků, hned 700 by jich mělo přijet ze Švédska.

reklama