reklama

Dohodnuto: Jiráček sparťanem. Zbývá zdravotní prohlídka

Petr Jiráček už takto bude létat v dresu Sparty. Petr Jiráček už takto bude létat v dresu Sparty. autor: Reuters
Protože si v letenském celku Petr Jiráček finančně pohorší, dostane podle Bildu od Hamburku jako kompenzaci 150 tisíc eur (čtyři miliony korun).

Praha -  Fotbalovou Spartu posílí bývalý reprezentant Petr Jiráček. O tom, že došlo k dohodě mezi bundesligovém klubem Hamburger SV, kde Jiráček dosud působil, a Spartou, informoval jako první německý deník Bild. A zprávu potvrzují i české zdroje deníku Aktuálně.cz.

Definitivně by měl být přestup stvrzen v úterý, poté, co hráč absolvuje v Praze lékařskou prohlídku.

Předpokládá se, že vbrzku by měl Spartu posílit i Michal Frydrych, stoper Baníku Ostrava.

Jiráčkův přestup není nijak šokující, o tom, že se jednání mezi ním a Spartou velmi zintenzivnila  zejména po zranění Lukáše Váchy v pohárovém utkání proti Thunu, informoval deník Aktuálně.cz už v pátek (více zde).

Vácha bude totiž po operaci menisku scházet vicemistrovi patrně celý podzim. A dalšího typického středového záložníka, který umí nejen zaútočit, ale i dobře bránit, Sparta neměla. Borek Dočkal, Josef Hušbauer či Marek Matějovský se věnují zejména ofenzivě, zaskočit na tomto postu mohou Martin Frýdek či Lukáš Mareček, ale trenér Ščasný pro ně prioritně vidí jiná místa v sestavě.

Příchod Jiráčka se nabízel, protože v bundesligovém Hamburku mu naznačili, že už s ním nepočítají. A Viktoria Plzeň, tedy klub, ze kterého Jiráček vyrazil do světa, zprvu do Wolfsburgu, o fotbalistovy služby nyní neprojevila zájem.

Od Hamburku dostane výslužku

Podle největšího evropského deníku se devětadvacetiletý Petr Jiráček dohodl s Hamburkem  na předčasném rozvázání smlouvy, kterou měl do léta příštího roku. Protože si v letenském celku finančně pohorší, dostane podle Bildu od Hamburku jako kompenzaci 150 tisíc eur (čtyři miliony korun).

Jiráček patřil mezi hráče, s kterými kouč Hamburku Bruno Labbadia nepočítal a dostali svolení odejít. Český reprezentant přišel do HSV před třemi lety z Wolfsburgu za čtyři miliony eur, v klubu se však neprosadil podle svých představ. V minulé sezoně bývalý středopolař Plzně zasáhl do 19 ligových zápasů, celkem v Německu odehrál 66 utkání a vstřelil čtyři branky.

Návrat do Synot ligy by mohl oživit i Jiráčkovy sny o návratu do české reprezentace. Za tu naposledy hrál před rokem, v přípravném utkání proti USA. Ve Vrbově reprezentačním týmu se tedy příliš neuchytil. Přitom v éře Michala Bílka patřil mezi nejvýraznější hráče závěru kvalifikace o Euro 2012 a nezklamal pak a ni na turnaji samotném.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama