reklama

Dojatý Horváth: Titul s Plzní pro mě znamená nejvíc

Pavel Horváth právě zvedl nad hlavu mistrovskou trofej. Pavel Horváth právě zvedl nad hlavu mistrovskou trofej. autor: Jakub Šafránek
Kapitána nenapadlo, že by Plzeň mohla vyhrát ligu

Plzeň - Několikrát si promnul ruce, jak moc se těšil na to, až z rukou svazového předsedy Ivana Haška sám přebere pohár pro mistra ligy.

Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth trofej s hurónským řevem zvedl nad hlavu a pak netajil, jak moc jej vytoužený okamžik "dostal". I vyhlášený šprýmař pak s vážnou tváří líčil, že dnes v podvečer zažil nejhezčí moment kariéry.

"Možná jsem byl dojatý až moc na to, kolik mi je let. Ale v tuto chvíli tento titul stavím nejvýš," uvedl šestatřicetiletý záložník, kterému se ve víru oslav několikrát v očích objevily i slzy.

Čtěte také.
Životospráva? Vypijem hodně šampáňa a piva, vědí mistři
Plzeň vyhrála ligu a slaví, druhým sestupujícím je Brno
ŽIVĚ z Plzně: Takhle se slaví mistrovský titul

"Byla to obrovská euforie. Před sezonou by mě nenapadlo, že můžeme vyhrát ligu. A teď je to realita," líčil Horváth.

Fotbalová horečka v Plzni. Viktoria slaví titul Fotbalová horečka v Plzni. Viktoria slaví titul Prohlédněte zde

Když před třemi lety mířil ze Sparty do Plzně, ani už nedoufal, kolik radosti ještě v pokročilém věku může z fotbalu získat. Horváth se ale stal symbolem velkého zlepšení klubu, který dnes poprvé v historii oslavil titul. Už loni Horváth a spol. vyhráli domácí pohárovou soutěž.

Pavel Horváth Foto: fcviktoria.cz

"Tyto dvě sezony jsou nejlepší v mém životě. Kromě mého prvního startu za reprezentaci. Ale tento titul pro mě teď znamená nejvíc," líčil nadšeně Horváth, klíčová postava plzeňského souboru.

"Ale tohle není úspěch můj, nebo nějaká moje satisfakce. Je to titul pro všechny, od našeho vrátného až po šéfa Paclíka, který sedí nahoře. Titul pro Plzeň znamená strašně moc. Dneska před zápasem jsem potkal před stadionem čtyři staré pány a ti byli nešťastní z toho, že se třeba nedostanou na zápas. Je to prostě velká věc pro celou Plzeň," řekl Horváth.

V jeho sbírce úspěchů jsou i portugalský titul se Sportingem Lisabon a turecký s Galatasarayem Istanbul, před čtyřmi lety Horváth slavil "double" i se Spartou. Současný triumf pro něj má ale velkou cenu hlavně kvůli tomu, že byl hlavním tahounem týmu za úspěchem.

Možná půjdu spát, možná ne

Horváth se chystal titul také řádně zapít. "Mám v sobě už dvě piva, půl litru šampusu a jsem už krásně vláčnej a nic mě nebolí. Ale jsem zvědavý na to, jak to bude trvat dlouho. Podle mě zvládnu tak osm piv a bude hotovo," líčil s úsměvem Horváth, který je považován také za lídra týmových večírků.

"Asi budu za klukama v oslavách dost pozadu, až se k nim přidám, protože mám na stadionu dost povinností. Možná půjdu spát, možná ne," říkal Horváth se spikleneckým úsměvem.

"Ale dneska je všechno povolené. Možná i zítra, pozítří... Všichni si to zasloužíme. A jak se tak dívám na ten můj kotník, tak příští sobotu v Olomouci také asi nebudu moci hrát," žertoval Horváth a nepřímo naznačil, že plzeňské oslavy se asi potáhnou několik dní.

reklama