reklama

Ďolíček ožije fotbalem při vršovickém derby se Slavií

Víkend šampiónů: pohár pro vítěze mezi fanoušky Bohemians 1905 na tribuně Víkend šampiónů: pohár pro vítěze mezi fanoušky Bohemians 1905 na tribuně autor: Ondřej Besperát
Bohemians chystají promítání uzavřeného utkání v Edenu

Praha - Ani rozhodnutí svazu nakonec nezabrání fanouškům Bohemians 1905 a Slavie, aby si společně užili v posledním kole Gambrinus ligy vyvrcholení letošního ročníku, tedy sobotní derby mezi oběma vršovickými celky, přímo na tribunách.

Přestože se zápas mezi oběma týmy kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti slávistických fandů odehraje za zavřenými dveřmi stánku v Edenu, fanoušci mohou vyrazit své borce podpořit alespoň k velkoplošné obrazovce, která budou připravena na legendárním stadionu "Klokanů" v "Ďolíčku".

Čtěte také:

Slavia s odvoláním uspěla a získala licenci pro 1. ligu
Trest pro Slavii: 750 tisíc a tři zápasy bez diváků
Na titulu Plzně je otisk bývalého korupčníka

„K tomuto utkání přistoupíme, jako by se jednalo o ligový duel v Ďolíčku. Fanoušci si můžou koupit pamětní vstupenku v hodnotě 80 Kč, otevřen bude fanshop, klubové muzeum i stánky s občerstvením. Utkání budou lidé sledovat přímo z hlavní tribuny stadionu," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Bohemians 1905 Jaroslav Köstl.

Bohemians celou akci pojali jako loučení s úspěšnou sezonou i trenérem Pavlem Hoftychem, a tak se brány vršovického stadionu otevřou již ve tři hodiny odpoledne, kdy začne hrát reprodukovaná hudba a na obrazovce poběží videa ze slavných utkání Bohemky.

Víkend šampiónů: Bohemians 1905 - Mladá Boleslav Víkend šampiónů: finálový zápas Bohemians 1905 - Mladá Boleslav Foto: Ondřej Besperát

Program pak bude pokračovat i po skončení duelu, jenž začne v 17:30.

"Po zápase přijedou do Ďolíčku i hráči s realizačním týmem a fanoušci jim tak budou moci osobně poděkovat za úspěšnou sezonu. Proběhne i loučení s úspěšným trenérem Pavlem Hoftychem. Na závěr se budou dražit věci z kabiny, například známé tričko Pavla Hoftycha, ve kterém koučoval zápasy. Výtěžek poputuje ve prospěch sdružení Šance - sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí z Olomouce," uvedl Köstl.

Kvůli výtržnostem fanouškům Slavie byl ukončen zápas s Olomoucí Kvůli výtržnostem fanouškům Slavie byl ukončen zápas s Olomoucí Prohlédněte zde

reklama