reklama

Domenech pod palbou. Vyhodit ho chtějí i zástupci vlády

Raymond Domenech Raymond Domenech autor: Reuters
Kouč francouzské reprezentace není ve své zemi oblíben

Paříž - Stále většía silnější je tlak na francouzského trenéra národního týmu Raymonda Domenecha. 

Osmapadesátiletý kouč je již několik měsíců pod palbou kritiky a mnoho fanoušků i expertů požaduje jeho okamžité odvolání z funkce.

Po středečním přátelském utkání se Španělskem, které poslední vicemistr světa prohrál 0:2 se navíc celá kauza přesunula až do politické sféry.

Člen politické strany UMP Francois-Michel Gonnot totiž v pátek zaslal sekretářce ministra sportu Ramě Yadeové dopis, v němž apeluje na politické představitele, aby se také přimluvili za Domenechovo propuštění.  

Čtěte také: Diváci vypískali Henryho. A žádají Domenechovu hlavu

"Zápas od zápasu sledujeme, jak se Les Bleus čím dál tím více potápí a zesměšňují. Experti a naši fanoušci už dlouho ví, že hlavní zodpovědnost nese především trenér Raymond Domenech. Francouzi, už tak zasaženi ekonomickou krizí, nepotřebují další potupu, která se na ně chystá během léta v Jižní Africe," cituje server Goal.com Gonnotovo vyjádření.

Na Domenecha však tlačí již delší dobu i veřejnost. Tu nejprve popudila nepříliš jistě zvládnutá kvalifikace, v níž se Francie umístila na druhém místě skupiny 7 a musela do baráže.

V ní pak došlo ke kontroverznímu zápasu s Irskem, kde zajistil úřadujícímu vicemistrovi světa postup až gól Williama Gallase, kterému však předcházela hra rukou od Thierryho Henryho.

Pomyslnou poslední kapkou do už tak přeteklého poháru pak byl již zmíněný přátelský zápas se Španělskem, po jehož konci byli pak samotní hráči vypískáni. Francouzská fotbalová federace však později uvedla, že bude pozici hlavního trenéra řešit až po světovém šampionátu, kdy navíc Domenechovi vyprší dosavadní platný kontrakt.

reklama