Dorost Sparty vstoupil do mládežnické Ligy mistrů suverénní výhrou

28. 9. 2016 15:55
Sparťané do 19 let porazili Mladost Podgorica 4:0 a jsou blízko postupu do 2. kola mládežnické obdoby Ligy mistrů. Pražané nastoupili pod koučem Davidem Holoubkem, který ve čtvrtek povede i A-tým Sparty v Evropské lize proti Interu Milán.
Radost dorostenců Sparty.
Radost dorostenců Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty do 19 let mají blízko postupu do 2. kola Youth League. V úvodním vystoupení mládežnické obdoby Ligy mistrů čeští šampioni staršího dorostu doma porazili Mladost Podgorica 4:0. Dvěma góly se blýskl Zinedin Mustedanagič. Odveta v Černé Hoře se bude hrát 19. října.

Výběr Sparty ukazoval, proč v minulé sezoně vyhrál českou dorosteneckou ligu. Pod vedením trenéra Davida Holoubka, který ve čtvrtek povede i A-tým Sparty v Evropské lize proti Interu Milán, soupeře přehrával rychlou kombinací a aktivním presinkem.

Skóre otevřel ve 20. minutě velký sparťanský talent Mustedanagič, jehož centr z přímého kopu zapadl bez teče až do branky. I soupeř měl poté několik šancí na srovnání, ale trefil jen tyč.

Naopak ve 44. minutě prošel středem hřiště Filip Havelka a jeho střelu z dálky tečoval mimo dosah vlastního gólmana hostující Ščekič. A hned po pár vteřinách vybojoval Fortelný kličkou penaltu za ruku a Mustedanagič nezaváhal.

Krátce po změně stran měla Sparta možnost dalšího pokutového kopu po faulu na Matěje Majku, ale Ondřeje Novotného hostující gólman vychytal. O konečnou podobu skóre se tak postaral až v 69. minutě dorážkou Daniel Mareček.

Utkání 1. kola Youth League fotbalistů do 19 let:

Sparta Praha - Mladost Podgorica 4:0 (3:0)

Branky: 21. a 45.+1 z pen. Mustedanagič, 44. vlastní Ščekič, 69. D. Mareček. Rozhodčí: Glova (Slovin.). Diváci: 1254.

Sestava Sparty: Kotek - D. Mareček, Köstl, Plechatý, Dudl - Majka, Havelka, Mustedanagič (87. Čmelík), Plachý - Fortelný (66. Ch. Frýdek), Novotný (60. Cabadaj). Trenér: Holoubek.