Dortmund doma zaskočil Real Madrid, Ajax přejel City

FOTO Mizérie favoritů. V LM prohráli Real, Arsenal i Milán
Třetími zápasy ve skupinách se ve středu večer rozhořela utkání o další body v Lize mistrů. Ta přinesla hned několik výrazných momentů a překvapení. Real Madrid nastoupil na hřišti Dortmundu v boji o čelo tabulky skupiny D.
První gól utkání vstřelil domácí Robert Lewandowski ve 36. minutě.
Na rozdíl od prvního poločasu, v tom druhém padl pouze jeden gól. K velké radosti domácích jej vstřelil Marcel Schmelzer a rozhodl tak o tom, že se jeho tým posune do čela tabulky právě před Real.
Smůla Realu se projevila také ve zranění Samiho Khediry, kterého musel nahradit Luka Modrič.
24. 10. 2012 22:35
Fotbalisté Borussie Dormund porazili v základní skupině Ligy mistrů Real Madrid. Uspělo i Schalke na trávníku Arsenalu a Málaga doma s Milánem.

Dortmund - Fotbalisté Borussie Dortmund dokázali na svém trávníku překvapit obrovského favorita, Real Madrid v základní skupině Ligy mistrů porazili 2:1.

Žlutočerní navázali na skvělý výkon z trávníku Manchesteru City, kde byli lepší a uhráli remízu, a po zasloužené výhře se vyšvihli do čela tabulky právě před Bílý Balet.

Svěřenci Jürgena Kloppa šli do vedení ve 36. minutě, kdy se po velké chybě stopera Pepého prosadil polský kanonýr Lewandowski. Jenže za dvě minuty využil skvělé přihrávky Özila Cristiano Ronaldo, kterému situaci usnadnil špatně vyběhnuvší brankář Weidenfeller.

Jenže ve druhé půli chyboval také Iker Casillas. Míč po standardní situaci pouze vyboxoval na hranici pokutového území, odkud střelou z první udeřil levý obránce Marcel Schmelzer.

Citizens mají jen bod, postup se vzdaluje

Ve stejné skupině D si skvělý výsledek připsal amsterdamský Ajax, který doma přejel favorizovaný Manchester City 3:1. Citizens jsou na půdě Ligy mistrů ve velké krizi, po třech utkáních mají na svém kontě pouhý bod a postup do další fáze se jim výrazně vzdálil.

Manciniho tým přitom v nizozemské metropoli vedl, ve 22. minutě se trefil Samir Nasri. Jenže těsně před poločasovým hvizdem vyrovnal De Jong a ve druhé půli zápas rozhodli Moisander a Eriksen.

Schalke triumfovalo na Arsenalu a vede skupinu

Nového lídra má také skupina B. V přímém souboji o první místo totiž Arsenal doma na Emirates Stadium překvapivě prohrál 0:2 s německým Schalke 04. Svěřence trenéra Arsena Wengera ve druhé půli šokovali svými góly Nizozemci Klaas-Jan Huntelaar a Ibrahim Affelay.

Ve druhém utkání skupiny prohrál francouzský mistr Montpellier na domácím hřišti s Olympiakem Pireus 1:2.

Málaga porazila i Milán. Má 9 bodů a skóre 7:0

Skupina C má překvapivého suveréna. Španělská Málaga vyhrála i svůj třetí zápas v soutěži a opět neinkasovala ani jeden gól.

Na domácí půdě si poradila s italským AC Milán 1:0. Jedinou branku vstřelil po hodině hry zkušený záložník Joaguín. Málaga je první s devíti body a fantastickým skóre 7:0. Druzí jsou i přes porážku Rossoneri, mají však jen čtyři body.

Poprvé bodoval Zenit Petrohrad, který doma zdolal rovněž 1:0 bruselský Anderlecht. Rozhodnutí přišlo z pokutového kopu, který proměnil Keržakov.

Porto je stoprocentní, Pařížané v závěsu

Jasně rozdané karty jsou zatím ve skupině A. Porto - devět bodů, Paris St. Germain - šest bodů, Dynamo Kyjev - tři body, Dinamo Záhřeb - nula bodů. Stoprocentní Porto tentokrát doma zvládlo přetahovanou s Dynamem Kyjev a zvítězilo 3:2. Hosté dvakrát vyrovnali, v 78. minutě ale rozhodl svým druhým gólem v utkání Martinez. Duel rozhodovali čeští ligoví rozhodčí v čele s Pavlem Královcem.

Paříští milionáři vezou tři body ze hřiště Dinama Záhřeb. Výhru 2:0 zařídili už v prvním poločase svými góly hvězdní ofenzivní fotbalisté Zlatan Ibrahimovič a Jeremy Ménez.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dinamo Záhřeb - Paris St. Germain 0:2 (0:2)

Branky: 33. Ibrahimovic, 43. Ménez. Rozhodčí: Aydinus (Tur.).

FC Porto - Dynamo Kyjev 3:2 (2:1)

Branky: 36. a 78. Martinez, 15. Varela - 21. Gusev, 72. Ideye. Rozhodčí: Královec (ČR).

1. FC Porto 3 3 0 0 6:2 9
2. Paris St. Germain 3 2 0 1 6:2 6
3. Dynamo Kyjev 3 1 0 2 5:7 3
4. Dinamo Záhřeb 3 0 0 3 0:6 0

Skupina B:

Arsenal - Schalke 04 0:2 (0:0)

Branky: 76. Huntelaar, 86. Afellay. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Montpellier - Olympiakos Pireus 1:2 (0:0)

Branky: 49. Charbonnier - 73. Torossidis, 90. Mitroglu. Rozhodčí: Orsato (It.).

1. Schalke 04 3 2 1 0 6:3 7
2. Arsenal 3 2 0 1 5:4 6
3. Olympiakos Pireus 3 1 0 2 4:6 3
4. Montpellier 3 0 1 2 4:6 1

Skupina C:

Zenit Petrohrad - Anderlecht Brusel 1:0 (0:0)

Branka: 72. Keržakov z pen. Rozhodčí: Bebek (Chorv.)

Málaga - AC Milán 1:0 (0:0)

Branka: 64. Joaquín. Rozhodčí: Proenca (Port.).

1. Málaga 3 3 0 0 7:0 9
2. AC Milán 3 1 1 1 3:3 4
3. Petrohrad 3 1 0 2 3:6 3
4. Anderlecht 3 0 1 2 0:4 1

Skupina D:

Borussia Dortmund - Real Madrid 2:1 (1:1)

Branky: 36. Lewandowski, 64. Schmelzer - 38. Ronaldo. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Ajax Amsterodam - Manchester City 3:1 (1:1)

Branky: 45. De Jong, 57. Moisander, 68. Eriksen - 22. Nasri. Rozhodčí: Moen (Nor.).

1. Dortmund 3 2 1 0 4:2 7
2. Real Madrid 3 2 0 1 8:5 6
3. Ajax Amsterodam 3 1 0 2 4:6 3
4. Manchester City 3 0 1 2 4:7 1