Dortmund poprvé prohrál. Bayern remizoval v Leverkusenu

Aktualizováno 5. 10. 2013 20:45
Fotbalisté Dortmundu utrpěli první porážku v novém ročníku bundesligy.
Fotbalisté Dortmundu našli přemožitele v bundeslize až v 8. kole. Prohráli v Mönchengladbachu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu utrpěli první porážku v novém ročníku bundesligy.

Na hřišti Mönchengladbachu prohráli 0:2 a přišli o první místo v tabulce, na které se vyšvihl Bayern Mnichov.

Obhájce titulu a příští soupeř Plzně v základní skupině Ligy mistrů ve šlágru kola remizoval 1:1 s Leverkusenem a vede o bod.

Dortmund nezvládl závěr

Dortmund si v Mönchengladbachu udržoval trvalou převahu, soupeře pustil do minima šancí, ale na výborného brankáře Marca-Andrého Ter Stegena nevyzrál.

Soupeř však využil jednu z mála příležitostí, když deset minut před koncem musel stoper Mats Hummels faulovat v pokutovém území Havarda Nordtveita a pokutový kop využil Max Kruse.

Oslabený Dortmund v duelu Borussií již srovnat nestihl, naopak v 87. minutě zvýšil náskok domácích Raffael. Mönchengladbach se posunul na čtvrté místo tabulky.

Bayern nedokázal využít převahu

Bayern měl podobnou převahu, kterou gólově vyjádřil v 29. minutě bývalý hráč Leverkusenu Toni Kroos po centru Francka Ribéryho.

Jenže prakticky z protiútoku dostal favorit po třech zápasech gól, když z dorážky prostřelil chybujícího brankáře Manuela Neuera útočník Sidney Sam a dal šestou branku v sezoně, což mu stačí na dělené vedení v pořadí střelců.

I po přestávce pokračoval tlak suveréna poslední sezony, ale bez gólového efektu. Bayern tak ztratil body podruhé v sezoně a nevyužil šanci jít do tříbodového vedení.

Braunschweig po 28 letech vyhrál

Braunschweig si připsal první bundesligové vítězství po 28 letech. Poslední slavil 1. června 1985 proti Bayeru Uerdingen (2:1), od té doby střídal působení v druhé a třetí lize.

Góly se o historickou výhru 2:0 ve Wolfsburgu, na kterou čekal dolnosaský tým 10.353 dní, postarali Karim Bellarabi a Domi Kumbela.

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem na poslední chvíli odvrátila pátou porážku v řadě. S Hoffenheimem inkasovala dvakrát už do 22. minuty, postupně se prosadili Kevin Volland a Roberto Firmino.

V poslední desetiminutovce ale skóre srovnali Maxim Choupo-Moting a kapitán Nikolče Noveski.

Schalke potvrdilo dobrou formu

Augsburg, kterému chyběl záložník Jan Morávek, prohrál na hřišti Schalke 1:4.

Do vedení šel v 10. minutě, kdy se trefil Sascha Mölders, jenže za šest minut byl za penaltový faul v jasné pozici vyloučen Ragnar Klavan a gelsenkirchenský tým díky Kevinu-Princi Boatengovi srovnal.

Rozhodující gól obstaral ještě před půlhodinou hry Ádám Szalai. Maďarský útočník přidal jednu branku i po přestávce, čtyři minuty před koncem pak uzavřel skóre Max Meyer.

Výsledky 8. kola:

Mohuč - Hoffenheim 2:2 (82. Choupo-Moting, 90. Noveski - 14. Volland, 22. Firmino), Mönchengladbach - Dortmund 2:0 (81. Kruse z pen., 87. Raffael), Schalke - Augsburg 4:1 (28. a 78. Szalai, 16. Boateng z pen., 86. Meyer - 10. Mölders), Stuttgart - Brémy 1:1 (5. Harnik - 37. Petersen), Wolfsburg - Braunschweig 0:2 (31. Bellarabi, 86. Kumbela),

Leverkusen - Bayern Mnichov 1:1
31. Sam - 29. Kroos.
Sestava Bayernu: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Shaquiri (71. Robben), Kroos (85. Götze), Schweinsteiger, Ribéry - Müller (80. Mandžukič).

1. Bayern Mnichov 8 6 2 0 15:3 20
2. Dortmund 8 6 1 1 21:7 19
3. Leverkusen 8 6 1 1 18:8 19
4. Mönchengladbach 8 4 1 3 19:13 13
5. Hannover 8 4 1 3 11:11 13
6. Hertha Berlín 8 3 3 2 14:9 12