Dortmund prohrál s Bayernem a triumf v Poháru neobhájí

27. 2. 2013 23:00
O postupu Bayernu do semifinále rozhodl nizozemský záložník Arjen Robben
O postupu Bayernu do semifinále rozhodl nizozemský záložník Arjen Robben | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Borussie Dortmund triumf v Německém poháru neobhájí. Ve čtvrtfinále prohráli na hřišti Bayernu Mnichov po brance Arjena Robbena 0:1 a v soutěži končí.

V druhém středečním utkání zdolal Stuttgart druholigovou Bochum 2:0.

Bayern potvrdil suverénní nadvládu z ligové soutěže, kde má na obhájce titulu Dortmund po 23 kolech náskok sedmnácti bodů. Borussii překazil obhajobu zisku poháru a hlavně vrátil drtivou porážku 2:5 z finále posledního ročníku.

O jedinou branku utkání se v Allianz Areně postaral nizozemský záložník Arjen Robben, který tři minuty před přestávkou poslal na branku Romana Weidenfellera nechytatelnou technickou střelu z hranice pokutového území.

Mnichovští jsou v poháru nejúspěšnějším klubem, mohou ho vyhrát už pošestnácté.

Stuttgart opět spasil Ibiševič

Stuttgart v dalším čtvrtfinále porazil Bochum a zajistil, že semifinále bude jen záležitostí týmů z nejvyšší soutěže. V úterý si ho zajistily Wolfsburg a Freiburg.

Druholigového soka načal šťastně odraženou střelou Christian Gentner v 18. minutě.

Čekání na gól trvající už od prosince pak devět minut před závěrečným hvizdem ukončil útočník Vedad Ibiševič, který se trefil i proti všem předchozím soupeřům v poháru. Přiblížil tak Stuttgart k prvnímu zisku této trofeje od roku 1997.

Stuttgart - Bochum (II. liga) 2:0 (18. Gentner, 81. Ibiševič), Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 1:0 (43. Robben).