Dortmund se dál trápí, Drobný dostal tři góly

21. 12. 2013 17:53
Hráči Dortmundu smutní po porážce s Herthou Berlín
Hráči Dortmundu smutní po porážce s Herthou Berlín | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu potřetí v řadě v německé lize ztratili body, když doma podlehli nováčkovi soutěže Hertě Berlín 1:2. V posledních šesti duelech Borussia vyhrála jen na hřišti Hoffenheimu.

Po porážkách s Bayernem Mnichov a Leverkusenem svěřenci trenéra Jürgena Kloppa vyšli potřetí za sebou v domácím prostředí bodově naprázdno a mohou přijít o třetí místo.

Brankář Jaroslav Drobný nepomohl Hamburku k bodům ani ve svém druhém startu v sezoně, jeho tým podlehl Mohuči 2:3.

Dortmund ztratil vedení

Úřadující vicemistr Dortmund vedl již po sedmi minutách hry, kdy si osmou trefu v sezoně připsal Marco Reus. Hertha ale dokázala skóre ještě do přestávky otočit. Nejprve dal jedenáctý gól v ročníku nejlepší klubový střelec Adrián Ramos a těsně před koncem první půle přidal branku Sami Allagui.

Dortmund dál ztrácí pět bodů na druhý Leverkusenem, který prohrál 0:1 s Werderem Brémy, v jehož dresu odehrál celý zápas český reprezentant Theo Gebre Selassie. O první výhře Werderu po pěti zápasech rozhodl čtvrt hodiny před koncem Santiago García.

Mohuč rozhodla v nastavení

Hamburk poslal v první půli do vedení Hakan Calhanoglu, jenže po změně stran Mohuč zásluhou Šindžiho Okazakiho a Nicolaie Müllera skóre otočila. Po hodině hry se na hřiště dostal druhý Čech ve službách Hamburku Petr Jiráček a domácí dokázali deset minut před koncem po trefě Nizozemce Raffaela Van der Vaarta vyrovnat. V nastavení však Okazaki po dlouhém nákopu Zdeňka Pospěcha překonal Drobného potřetí.

Freiburg se všemi třemi českými fotbalisty v základní sestavě zaznamenal po třech ligových porážkách výhru, když doma přehrál zásluhou dvou tref Admira Mehmediho z prvního poločasu Hannover 2:1. Celý zápas odehrál z českého tria jen Vladimír Darida. Pavel Krmaš hrál první poločas, Václav Pilař opustil hřiště deset minut před koncem.