Dortmund už je druhý, Bayern naděloval Schalke

Aktualizováno 1. 3. 2014 18:24
Fotbalisté Leverkusenu podlehli v německé bundeslize Mohuči 0:1 a po třetí prohře v řadě klesli na třetí místo, dva body za Borussii Dortmund.
Fotbalisté Dortmundu slaví, porazili Norimberk hladce 3:0.
Fotbalisté Dortmundu slaví, porazili Norimberk hladce 3:0. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu podlehli ve 23. kole německé bundesligy Mohuči 0:1 a po třetí prohře v řadě klesli na třetí místo, dva body za Borussii Dortmund, který smetl 3:0 Norimberk i s triem Čechů Hloušek, Petrák, Pekhart v sestavě.

Fotbalisté Bayernu Mnichov i díky hattricku Arjena Robbena deklasovali Schalke 5:1 a vedou tabulku německé ligy již o 20 bodů.

Suverénní Bayern vedl nad Schalke už od třetí minuty, kdy tečovaný přímý kop Davida Alaby zapadl za bezmocného gólmana Ralfa Fährmanna. Po čtvrthodině hry se poprvé prosadil Robben, za dalších devět minut si na Alabův centr naskočil Mario Mandžukič a hlavou zvýšil už na 3:0. Děsivou půlhodinu hostů uzavřel v 27. minutě křížnou střelou k pravé tyči znovu Robben.

Po změně stran hosté snížili zásluhou vlastního gólu Brazilce Rafinhy, třináct minut před koncem ale Robben z pokutového kopu svou desátou trefou sezony skóre uzavřel. Schalke tak po debaklu 1:6 od Realu Madrid v Lize mistrů potkal v tomto týdnu další krach.

Mohuč se posunula na šesté místo

Porážku Leverkusenu zařídil v 37. minutě svou sedmou ligovou trefou útočník Maxim Choupo-Moting. Díky jeho přesnému zásahu Mohuč potřetí v řadě bodovala a posunula se na šesté místo, které znamená účast v evropských soutěžích. Za vítěze odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch.

Zaváhání Leverkusenu využil Dortmund, který sice v duelu s Norimberkem dlouho nemohl skórovat, ve druhém poločase však zápas zlomil. Nejprve se v 51. minutě prosadil poprvé v sezoně Mats Hummels, další branky přidali Robert Lewandowski a Henrik Mchitarjan, kteří skórovali i ve středečním osmifinálovém duelu Ligy mistrů se Zenitem Petrohrad.

V základní sestavě Hamburku se znovu objevil záložník Petr Jiráček, který v minulém ligovém kole pomohl gólem k výhře. Tentokrát však jeho tým nestačil na hřišti Brém, kterým po trefě Zlatka Junuzovice podlehl 0:1. Jiráček odehrál celý zápas, v dresu Brém se na závěrečných 33 minut dostal na hřiště obránce Theo Gebre Selassie.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Augsburg - Hannover 1:1 (56. Klavan - 21. Diouf ), Braunschweig - Mönchengladbach 1:1 (52. vlastní Ter Stegen - 24. Raffael), Brémy - Hamburk 1:0 (19. Junuzovič), Dortmund - Norimberk 3:0 (51. Hummels, 64. Lewandowski, 83. Mchitarjan), Leverkusen - Mohuč 0:1 (37. Choupo-Moting), Mnichov - Schalke 5:1 (15., 28. a 76. z pen. Robben, 3. Alaba, 24. Mandžukič - 64. vlastní Rafinha).

1. Bayern Mnichov 23 21 2 0 66:10 65
2. Dortmund 23 14 3 6 54:27 45
3. Leverkusen 23 14 1 8 39:26 43
4. Schalke 23 12 5 6 42:35 41
5. Wolfsburg 22 12 3 7 38:26 39
6. Mohuč 23 11 4 8 32:35 37
7. Mönchengladbach 23 10 6 7 40:29 36
8. Hertha Berlín 23 10 5 8 34:27 35