Dortmund slaví. Obhájil mistrovský titul v Bundeslize

21. 4. 2012 20:25
Brémy - Bayern Mnichov 1:2, Dortmund - M'Gladbach 2:0
Mistrovské oslavy v podání fotbalistů Borussie Dortmund.
Mistrovské oslavy v podání fotbalistů Borussie Dortmund. | Foto: Reuters

Brémy - Fotbalisté Borussie Dortmund dvě kola před koncem soutěže obhájili titul v Bundeslize. Na druhý Bayern Mnichov si udrželi osmibodový náskok, když ve večerním duelu vyhráli 2:0 nad Borussií Mönchengladbach.

Bayern sice vykřesal odpoledne naději na zisk titulu, když gólem Franka Ribéryho v nastavení porazil Werder Brémy 2:1. V Dortmundu však v 23. minutě otevřel skóre chorvatský záložník Ivan Perišič a razítko na titul dal japonský záložník Šindži Kagawa.

Dortmund, který se stal bundesligovým mistrem poosmé, z toho popáté za posledních dvacet let, se radoval z triumfu dvě kola před koncem soutěže stejně jako loni.

Mohuč remizovala s Wolfsburgem, Jiráček střídal v půli

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa neprohráli v domácí lize už rekordních 26 zápasů v řadě a stejně jako před rokem slaví po 32. kole. Mohou ještě dosáhnout na domácí double, protože s Bayernem se 12. května utkají o vítězství v Německém poháru.

Trenér Klopp svůj tým přirovnal k slavnému "Broukovi" od Volkswagenu, který jede dál, když už ostatní nemohou.

"Nikdy jsem ho neřídil, ale říká se to o něm. Jedou i bez řemene u větráku motoru, bez benzínu či oleje. Mé chlapce nešlo zlomit, vždy ze sebe vydali všechno," řekl.

"Nejsou slova, kterými by šlo popsat, co hráči dokázali. Vyhrát dnešní zápas pro nás byla největší výzva. Kapitán Sebastian Kehl zvládl spoluhráče skvěle nažhavit, bylo to úžasné," líčil Klopp.

Drobný po srážce s Pekhartem zápas nedohrál

V Brémách se skóre hýbalo až v druhém poločase, když se trefil domácí Naldo. V 75. minutě ale Bayern vyrovnal, respektive to byl opět Naldo, kdo poslal míč do sítě Werderu.

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný | Foto: Hertha Berlín

Vlastní gól Mnichov nabudil a nadechl se k náporu. Ten dokázal využít až v první minutě nastavení Ribéry. Brémám se tak vzdaluje sedmá příčka zajišťující Evropskou ligu.

Nešťastný moment se přihodil v utkání Norimberku s Hamburkem.

Ve vzdušném souboji se tu střetli dva čeští reprezentanti gólman Jaroslav Drobný s útočníkem Tomášem Pekhartem. Po něm musel brankář Hamburku střídat. Zápas nakonec skončil remízou 1:1.

V zápase dvou posledních týmů tabulky podlehla Hertha doma Kaiserslauternu 1:2 a výrazně se jí přiblížil sestup.

Hertha prováhala hlavně první poločas, kdy po gólech Kirche a Wootena prohrávala už 0:2. Po přestávce Niemeyer snižil na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat už domácí nedokázali.

Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (51. Naldo - 75. vlastní Naldo, 90. Ribéry), Hertha Berlín - Kaiserslautern 1:2 (60. Niemeyer - 27. Kirch, 38. Wooten), Hoffenheim - Leverkusen 0:1 (79. Schürrle), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:1 (50. Peszko - 71. Cacau), Norimberk - Hamburk 1:1 (64. Didavi - 59. Son Hung-min), Dortmund - Mönchengladbach 2:0 (23. Perišič, 59. Kagawa).