Dortmund vyhrál na Schalke, Pekhart se trefil posedmé

14. 4. 2012 21:10
Borussia se zase přiblížila obhajobě titulu
Pekhart s Didavim slaví branku v síti Kaiserslauternu.
Pekhart s Didavim slaví branku v síti Kaiserslauternu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalový reprezentant Tomáš Pekhart vstřelil v německé lize svůj sedmý gól v sezoně a pomohl Norimberku k výhře 2:0 na hřišti posledního Kaiserslauternu.

Tři kola před koncem soutěže má titul na dosah Dortmund. Obhájce prvenství porazil v derby Schalke na jeho hřišti 2:1 a vede tabulku o osm bodů před Bayernem Mnichov, který doma remizoval bez branek s Mohučí.

Dvaadvacetiletý útočník Pekhart v 73. minutě uzavřel skóre. První branku bavorského celku zaznamenal na konci prvního poločasu záložník Daniel Didavi, jenž má v týmové tabulce střelců stejně jako český střelec sedm zásahů.

Dortmund ve středečním šlágru zdolal hlavního konkurenta Bayern Mnichov 1:0 a dnes zvládl další těžký duel. Pětadvacátým ligovým zápasem bez porážky navíc stanovil nový bundesligový rekord.

Schalke 04 je jako mor. Před derby houstne atmosféra
VIDEO Robben selhal při penaltě, Subotič se mu vysmál

V Gelsenkirchenu s úhlavním rivalem Schalke však nezačal dobře a od deváté minuty prohrával po zásahu Jeffersona Farfána. Už za šest minut ale dokázal vyrovnat Lukasz Piszczek a v 63. minutě dokonal obrat kapitán Borussie Sebastian Kehl.

Morávek se vrátil na trávník, Jiráčka střídali po půli

Bayernu se nepovedla generálka na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid a Mohuči nedal ani přes několik velkých šancí gól. Svěřenci trenéra Juppa Heynckese ve své Allianz Areně v novém roce poprvé nezvítězili a prakticky ztratili šanci na titul.

Petr Jiráček
Petr Jiráček | Foto: ČTK

Povedenou premiéru za Augsburg zažil český záložník Jan Morávek, který při svém návratu po dlouhodobém svalovém zranění pomohl nováčkovi soutěže v poslední půlhodině k cenné výhře 2:1 ve Wolfsburgu.

V záloze "Vlků" odehrál 87 minut Jan Polák, jeho spoluhráč Petr Jiráček šel ze hřiště po prvním poločase.

Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Torsten Oehrl, ale ve 27. minutě vyrovnal Patrick Helmes. Druhou venkovní výhru Augsburgu v sezoně zajistil dvě minuty před koncem Sebastian Langkamp.

Předposlední Hertha Berlín bez zraněného stopera Romana Hubníka remizovala na půdě Leverkusenu 3:3, přestože posledních pětadvacet minut hrála v početním oslabení.

Domácí s Michalem Kadlecem na kraji obrany vedli v 51. minutě po brankách Stefana Kiesslinga a André Schürrleho už 2:0. Po kontaktním zásahu Pierra-Michela Lasoggy byl navíc vyloučen Levan Kobiašvili. Kapitán Leverkusenu Simon Rolfes však neproměnil penaltu a odstartoval v BayAreně velké drama.

Mezi 71. a 77. minutou totiž hostující Tunay Torun dvěma góly otočil zápas ve prospěch Berlíňanů, takže domácí byl nakonec rádi, že v závěru díky druhé trefě Kiesslinga zachránili alespoň bod.

Hamburk s brankářem Jaroslavem Drobným a záložníkem Davidem Jarolímem doma vyhrál 1:0 nad Hannoverem a získal důležité body v boji o záchranu. Utkání rozhodl ve 12. minutě Jihokorejec Son Hung-min.

Hamburk - Hannover 1:0 (12. Son Hung-min), Kaiserslautern - Norimberk 0:2 (43. Didavi, 73. Pekhart), Leverkusen - Hertha Berlín 3:3 (51. a 84. Kiessling, 44. Schürrle, - 71. a 77. Torun, 63. Lasogga), Schalke - Dortmund 1:2 (9. Farfán - 17. Piszczek, 63. Kehl), Wolfsburg - Augsburg 1:2 (27. Helmes - 13. Oehrl, 88. Langkamp), Bayern Mnichov - Mohuč 0:0.