Double pro Barcelonu. Po lize vyhrála i pohár

30. 5. 2015 23:42
Ligový titul a teď i pohár. Barcelona letos získala ve španělsku double.
Barcelona oslavuje.
Barcelona oslavuje. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony získali po výhře 3:1 nad Athleticem Bilbao Španělský pohár a po ligovém titulu slaví domácí double. Copa del Rey katalánský klub vyhrál už posedmadvacáté a za týden může v berlínském finále Ligy mistrů proti Juventusu přidat třetí trofej v sezoně.

V Barceloně se dnes hrál zcela jednoznačný zápas. Poprvé sice skóroval Neymar, asistent rozhodčího ho ale o gól špatně odmávaným ofsajdem připravil. Skóre tak otevřel po nádherné individuální akci Lionel Messi. Argentinský útočník prošel přes celé hřiště, obešel několik obránců Bilbaa a poslal míč přesnou střelou k bližší tyči.

Katalánci měli jednu šanci za druhou, několikrát však Athletico podržel skvělý brankář Herrerín. Po 36 minutách ale Rakitič poslal za obranu Suáreze a ten nabídl lehký gól pro Neymara.

Herrerín ještě dokázal proti Messimu nebo Suárezovi předvést další skvělé zákroky, v druhé půli přesto musel do sítě pro míč potřetí. Opět se prosadil Messi, když přeskočil po Alvesově centru tři obránce a přidal už 120. gól tria Messi - Neymar - Suárez v této sezoně.

Alespoň čestný úspěch mohli slavit také fanoušci Bilbaa, na konečných 1:3 snížil hlavou Iňaki Williams. Čtvrtý gól Barcelony mohl přidat Xavi, jenže z přímého kopu trefil tyč. Jen těsně mu tak unikl gól v posledním zápase na Nou Campu, v létě totiž po 24 letech ve službách Barcelony odejde do Kataru.