reklama

Dovalil chystá změny v sestavě, s Krejčím měl pohovor

Jakub Dovalil Jakub Dovalil autor: Milan Kammermayer
Trenér českých fotbalistů do 21 let Jakub Dovalil moc dobře ví, že v sobotu proti Srbsku bude hrát jeho tým o všechno.

Praha - Trenér českých fotbalistů do 21 let Jakub Dovalil moc dobře ví, že v sobotu proti Srbsku bude hrát jeho tým o všechno. Pokud totiž český výběr na Letné prohraje, přijde o naději na postup do semifinále. Kouč však věří, že týmu pomůže návrat stopera Tomáše Kalase a útočníka Václava Kadlece, kteří první zápas s Dánskem vynechali kvůli trestu za červené karty.

"Je to zápas buď a nebo," řekl kouč na tiskové konferenci. "Počty jsou jasné, prohra znamená konec, zatímco výhra a remíza nás udrží ve hře. Je to stejné, jako kdybychom hráli pohár nebo Ligu mistrů. Chlapci vědí, že se jim nepovedl druhý poločas s Dánskem. Chceme navázat na ten první a pro výhru uděláme maximum," dodal.

Český tým proti Dánsku sice vedl, po přestávce ale pasivní hrou dovolil soupeři otočit skóre. "První půle byla v podstatě bez chyb. Po přestávce jsme zalezli, přestali jsme být agresivní a měli jsme příliš mnoho vynucených i nevynucených ztrát. Tím jsme se dostali pod tlak. Když tohle zvládneme, bude to bez problémů," uvedl Dovalil.

Hrát budou Skalák, Kadlec i Kalas

Porážka také přiměla českého kouče udělat několik změn v sestavě. Místo zraněného Jana Baránka nastoupí na stoperu Kalas, do útoku se vrátí Kadlec a šanci nejspíš dostane i Jiří Skalák, který proti Dánům odehrál po zranění jen pár minut ve druhém poločase.

"Na Dánsko jsme takhle byli domluvení, přestože se po operaci kolena dostal do kondice i do pohody. Otázka ale byla, jestli by vydržel celý zápas. Nakonec jsme se rozhodli, že takový rozjezd pro něj bude lepší. Zítra už ale bude připraven k zápasu," prohlásil Dovalil. Potíže se zády má ještě Martin Frýdek, nemělo by ale jít o nic vážného.

Krejčí? Nikdo nemá formu 10 let

Dovalil také po zápase s Dánskem řešil, jestli nechat v základu záložníka Ladislava Krejčího, který marně hledá někdejší formu. "Měli jsme spolu pohovory. Navíc sám projevil velký zájem na Euru hrát a v přípravě pro to udělal maximum," řekl český kouč.

"Žádný hráč neudrží formu deset let a na Láďu to bohužel přišlo na jaře, ale pořád je to hráč, kterému věříme. Formu má, jakou má, ale nemůžu ho vzít a jen tak ho vyndat. Věřím, že když bude hrát na domácím stadionu na Spartě, tak mu to pomůže," uvedl Dovalil.

Srbové v prvním utkání šampionátu remizovali s favorizovaným Německem. "Zápas jsme viděli, ale nesledovali jsme jen ten. Mapovali jsme celý rok a objevili jsme některé slabiny, který chceme využít," řekl Dovalil. "Srbové mají trochu jiný styl než Dánové, jsou techničtější a mají větší individuality. A také je zdobí to, že jsou velmi disciplinovaní a organizovaní," dodal.

reklama