reklama

Dovalil: Dva poločasy, různé jako noc a den. Nevím proč

Eden viděl na úvod smuteční slavnost, lvíčata dostala lekci Prohlédněte si fotografie ze slavnostního zahájení ME fotbalistů o 21 let a prvního zápasu českých lvíčat, která prohrála s týmem Dánska 1:2. Foto: Milan Kammermayer
Jakub Dovalil, kouč české reprezentace do 21 let, mohl být spokojen pouze s poločasem utkání proti Dánsku. Do ME v Praze vstoupili Češi porážkou

Praha - Poločas je naplnil nadějí, po změně stran jako by úplně vyčichli. Český trenér Jakub Dovalil marně hledal důvod, proč přestávka úplně změnila herní tvář jeho týmu. V úvodním utkání ME hráčů do 21 let v pražském Edenu podlehla "lvíčata" mladým Dánům 1:2.

Poločasové vedení 1:0 tedy na body zdaleka nestačilo. "Viděli jsme dva velmi rozdílné poločasy, byly jako den a noc. Ta první byla z naší strany opravdu velmi dobrá, škoda, že jsme v jejím závěru neproměnili velkou šanci na 2:0," stýskal si po utkání Dovalil.

"O pauze jsme si řekli, že v tom budeme pokračovat, že budeme hrát aktivně. Ve skutečnosti jsme ale bohužel trochu "slezli" a dostali se pod tlak," pokračuje ve svém pohledu na utkání. "Míň jsme používali rozehrávku, začali jsme balony nakopávat."

Proč k tomu došlo? "To nevím," nenachází odpověď. V úbytku fyzických sil by podle něj problém být neměl. "Na soustředění se trénovalo pod sport-testery, tým by měl být na turnaj připravený dobře, v tom snad problém nebyl," řekl trenér.

Baránek? Naražená žebra

V průběhu utkání musel střídat stopera Jana Baránka. "Už v první půli měl naražená žebra, pak tam dostal ránu znovu a nemohl pokračovat," zmínil Dovalil. "I z toho důvodu jsme měli vystřídáno celkem brzo."

Soupeř vyrovnal a nakonec z tlaku vstřelil i svou vítěznou branku. "Soupeři se střídání vydařila, Sisto, který na trávník přišel, byl individuálně velmi silný a vstřelil nám nakonec i ten rozhodující gól," rekapituluje Dovalil.

"Patrně padnul po individuální chybě, musím se na to ještě podívat... Ale vypadalo to, že měl Zmrhal míč pod kontrolou... A najednou byl v brance, bohužel," konstatoval suše.

Český tým posílili dnes dva hráči z A-týmu. Zatímco Pavel Kadeřábek zářil, Ladislav Krejčí se na hřišti trápil. Ale trenér ho podržel.

"Káďa odvedl svůj standard," řekl nejprve ke Kadeřábkovi. "Hrál v pohodě, byl aktivní, pomohl nám vstřelenou brankou."

U Krejčího chvíli hledal slova. "Láďa Krejčí se snažil bojovat, nic nevypustil. V první půli tam měl šanci, kdyby ji proměnil, tak by mu to asi pomohlo. nedostával možná takové míče, jaké potřebuje. Dostal v utkání dvakrát ránu do hlavy, ale o poločase řekl, že to zvládne."

Skalák přišel z lavičky

Až  v průběhu druhé půle se na trávníku objevil Jiří Skalák, který v závěru sezony absolvoval artroskopickou operaci kolena. A vnesl na hřiště slušný vzruch. "Měl tam pár centrů, kliček, s ním panuje spokojenost," řekl Dovalil.

Proč ho nepostavil do základní sestavy? "Kvůli té operaci neměl zápasové zatížen jako ostatníí, pro něj bylo lepší jít do toho takhle," míní trenér Jakub Dovalil.

Druhé utkání ve skupině A hrají mladí Češi v sobotu proti Srbsku, tentokrát na stadionu pražské Sparty.

reklama