reklama

Dovalil uzavřel nominaci lvíčat na ME, Kadeřábek nechybí

Kadeřábek a Krejčí jsou v nominaci jednadvacítky. Kadeřábek a Krejčí jsou v nominaci jednadvacítky. autor: CPA Eduard Erben
Do konečné nominace na domácí mistrovství Evropy se nevešli stoper Dukly Roman Polom, záložník Slavie Robert Hrubý, brněnský útočník Stanislav Vávra a bek Tomáš Holeš z Hradce.

Kaprun - Do konečné nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na domácí mistrovství Evropy se nevešli stoper Dukly Roman Polom, záložník Slavie Robert Hrubý, brněnský útočník Stanislav Vávra a bek Tomáš Holeš z Hradce Králové.

Trenér Jakub Dovalil si nechal v mužstvu Jiřího Skaláka, který se uzdravuje po operaci nohy, i tři hráče z A-týmu Pavla Kadeřábka, Ladislava Krejčího a Václava Kadlece. Už dříve ze širší nominace vypadl Matěj Vydra, kterého neuvolnil Watford.

Všichni hráči, kteří nejsou na soupisce, se budou nadále připravovat s týmem pro případ, že by se někdo zranil. Dnes je sice uzávěrka soupisek, ale do začátku turnaje lze kvůli zranění seznam 23 jmen změnit.

Největším překvapením je nominace Jana Klimenta z Jihlavy, který před soustředěním v Rakousku nikdy v jednadvacítce nebyl. Svými výkony v závěru ligové sezony i gólem a asistencí v sobotní přípravě s Ukrajinou si však řekl o šanci na úkor dodatečně povolaného Vávry.

Největší konkurence v týmu byla v obraně, na což doplatili Polom s Holešem. A to i kvůli tomu, že Jakub Jugas je schopný hrát na pravém beku i stoperu. Středního obránce mohou hrát také záložníci Ondřej Petrák a Ladislav Takács. Ve středu zálohy se nedostalo na Hrubého, který patřil mezi nejmladší hráče výběru.

Vyřazení Holeše mimo jiné znamená, že trenér Dovalil stoprocentně počítá s výpomocí nejlepšího hráče české ligy Kadeřábka, který se k týmu připojí podobně jako Kadlec a Krejčí v sobotu 13. června po návratu z kvalifikačního utkání A-týmu na Islandu. Jednadvacítka se z Rakouska vrací do Prahy ve středu 10. června a do turnaje vstoupí 17. června duelem s Dánskem.

Konečná nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na mistrovství Evropy:

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Tomáš Koubek Hradec Králové 13 0
Jiří Pavlenka Ostrava 6 0
Michal Reichl Olomouc 1 0
Obránci Jan Baránek Plzeň 7 0
Jakub Brabec Sparta Praha 11 0
Jakub Jugas Brno 9 0
Matěj Hanousek Dukla Praha 12 1
Matěj Hybš Jihlava 9 0
Tomáš Kalas Middlesbrough 20 0
Pavel Kadeřábek Sparta Praha 4 0
Záložníci Martin Frýdek Liberec 8 0
David Houska Olomouc 13 0
Ladislav Takács Teplice 5 1
Lukáš Masopust Jablonec 8 0
Ondřej Petrák Norimberk 10 1
Tomáš Přikryl Dukla 10 2
Michal Trávník Slovácko 7 2
Jaromír Zmrhal Slavia Praha 16 1
Jan Kliment Jihlava 1 1
Ladislav Krejčí Sparta Praha 6 0
Adam Jánoš Jihlava 9 0
Útočníci Václav Kadlec Sparta 13 7
Jiří Skalák Mladá Boleslav 14 1
reklama