reklama

Dovedl Brazílii na trůn. Scolari se návratu nebrání

Luis Felipe Scolari Luis Felipe Scolari autor: Reuters
Scolari dovedl Brazílii v roce 2002 k vítězství na MS

Londýn - Velké fiasko zažila na upynulém mistrovství světa Brazílie. Jeden z největších favoritů a vítěz kvalifikační zózny CONMEBOL vypadl v Jižní Africe už ve čtvrtfinále, kdy nestačil na Nizozemsko, navíc ani herně neoslnil a kouč Carlos Dunga tak byl po návratu domů propuštěn.

Kanárci tak nyní řeší problém, a sice kde sehnat nového kvalitního trenéra. Za čtyři roky se totiž šampionát uskuteční jejich půdě a je jasné, že další podobné zklamání by bylo bolestivé ještě více. 

Čtěte také: Maradonu už většina Argentinců nechce, Dunga končí

A čas na experimenty také není. Média proto spekulují, zda svaz v příštích týdnem neangažuje znovu Luise Felipe Scolariho.

Zkušený trenér dovedl Brazílii k titulu mistrů světa v roce 2002. Poté působil i na lavičce portugalského národního týmu, vyzkoušel si i vedení londýnské Chelsea. Nyní se ovšem zdá, že se chystá vést Palmeiras, s jehož představiteli je předběžně dohodnut.

Senzace: Brazilci selhali s Holanďany a na MS končí Senzace: Brazilci selhali s Holanďany a na MS končí Prohlédněte zde

"Jsem poctěn, že po tolika letech strávených mimo Brazílii mě mají lidé stále rádi a myslí si, že bych byl dobrý reprezentační trenér. Nemohu říct, že už nikdy nepovedu Brazílii, v tuto chvíli jsem ale domluven na spolupráci s Palmeiras," citují ho stránky Skysports.  

"To ale také znamená, že bych mohl v roce 2014 vést Brazílii na mistrovství světa," nebránil se ale žádným diskuzím.

Dalším favoritem  na post reprezentačního kouče je pak Leonardo, který v uplynulé sezoně vedl italský AC Milán.

reklama