Drama na Strahově: Spartu spasil až v závěru Kušnír

25. 10. 2009 19:08
Č.Budějovice - Plzeň 0:0, B.Praha - Sparta 2:3
Branka Ondřeje Kušníra rozhodla o vítězství Sparty
Branka Ondřeje Kušníra rozhodla o vítězství Sparty | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Blízko, velmi blízko byli fotbalisté Bohemians Praha k senzaci. Dosavadní poslední celek letošního ročníku Gambrinus ligy dlouho trápil v utkání dvanáctého kola pražskou Spartu, ovšem nakonec se musel smířit s porážkou 2:3.

Letenský celek spasil v samotném závěru Ondřej Kušnír, který trefil tři body parádní dalekonosnou střelou.

Sparta vykročila do střetnutí s dosavadním nejhorším týmem ligy bojovně, přičemž ji psychicky měla pomoci i čtvrteční domácí výhra nad Kluží.

Jenže už ve dvanácté minutě dostala tvrdý úder. Fenykův centr do pokutového území stačili hosté ještě odvrátit, ovšem po následných zmatcích se dostal míč tentokrát na kopačky Stanley Ibeho, jehož přesná rana překonala Blažka.

Rázem se vynořily vzpomínky na minulou sezonu, kdy letenský celek nečekaně prohrál se stejným soupeřem 3:4.

Sparta přidala, jenže její hru zdobilo až příliš nepřesností. Nápravu sjednal po půl hodině hry až Martin Zeman. Mladý záložník se opřel do míče z hranice pokutového území a vyrovnal.

Člen reprezentačního kádru do dvaceti let pak sám mohl završit obrat, jenže nedokázal usměrnit Kadlecovu střílenou přihrávku do sítě. Vzápětí proto přišel trest.

Pět minut před přestávkou nedokázala sparťanská obrana odvrátit centr z pravé strany a nabíhající Roman Dobeš nedal z bezprostřední blízkosti Blažkovi šanci - 2:1.

Spartu spasil v závěru Kušnír

Verdikt byl až krutě jasný: Dvě rány na bránu, dva góly. Úřadující vicemistr si navíc dlouho nedokázal ve druhé půli vyprodukovat potřebné šance.

Po hodině hry sice přišel požadovaný tlak, kdy tým Jozefa Chovance svého soupeře drtivě zmáčkl, ovšem ani po sérii centrů a rohových kopů nepřišla žádná vyložená příležitost.

To se ale změnilo patnáct minut před koncem. Nejprve brankář Pižanowski vytáhl proti hlavičce Wilfrieda vynikající zákrok, ovšem po následném závaru se dostal míč až ke Kamilu Vackovi, a jeho tvrdá rána skončila tentokrát až v síti.

Sparta vycítila šanci a nakonec se ji v hektickém závěru podařilo přeci jen urvat zápas na svou stranu.. Čtyři minuty před koncem se po odvráceném rohovém kopu opřel do střely Ondřej Kušnír a jeho parádní dělovka vymetla pravý růžek Pižanowského branky.

Domácí ještě měli možnost vyrovnat v nastaveném čase, jenže přímý kop Dobeše letěl nad a letenští si tak už následně zisk tří bodů pohlídali.

Třetí remízu za sebou si připsaly v neděli České Budějovice, které tentokrát nedokázaly na domácím hřišti vstřelit gól Plzni.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého tak nadále zůstávají v sestupovém pásmu, když jim s osmi body patří patnáctá příčka. Plzeň je v nedohrané tabulce na místě pátém.

Západočeši sice měli v utkání více ze hry, ovšem v důležitých chvílích nezvládli překonat brankáře Kučeru. Tu největší šanci měli paradoxně už v šesté minutě, kdy po centru Petržely trefil břevno Jiráček.

Po přestávce pak ohrozil domácí branku také Bakoš s Horváthem, jenže proti jejich střelám zasáhl pokaždé výborně domácí gólman.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň 0:0