Drobného Hamburk remizoval s Hoffenheimem

19. 10. 2014 18:38
Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance remizovali v německé lize s Hoffenheimem 1:1.
Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný | Foto: Sport

Hamburk - Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance remizovali v německé lize s Hoffenheimem 1:1. Za domácí nastoupil poprvé od 30. srpna nizozemský záložník Rafael van der Vaart a odehrál 66 minut. Petr Jiráček do utkání nezasáhl.

Ani bývalý hráč Realu Madrid či Tottenhamu Van der Vaart nepomohl svému týmu k druhé výhře v sezoně. Už po čtvrthodině hry se do vedení dostali hosté. Holtby ztratil míč na polovině Hoffenheimu a do protiútoku vyslal Firmino přesnou přihrávkou Anthony Modesteho, který nikým neatakovaný zakončil mezi nohy gólmana Drobného.

Hamburk však alespoň částečně navázal na úspěch v minulém kole, kdy zvítězil zásluhou Pierrea-Michela Lassogy 1:0 v Dortmundu. Právě dvaadvacetiletý útočník zařídil po Arslanově pasu bod pro svůj tým. Hamburk se přesto nachází na barážovém 16. místě o skóre za Stuttgartem.

Ligový nováček Paderborn otočil zápas s Frankfurtem a zvítězil 3:1. V 57. minutě sice poslal hosty do vedení Meier, jenž se s pěti trefami dělí o druhou příčku tabulky střelců s mohučským Okazakim a Krusem z Mönchengladbachu, pak už ale úřadovali domácí.

V 66. minutě vyrovnal Marvin Ducksch, kterému ke vstřelení gólu stačilo 135 sekund na hřišti a stal se druhým nejrychlejším skórujícím střídajícím hráčem po frankfurtském Václavu Kadlecovi, jenž do dnešního duelu nezasáhl. Do střeleckých statistik se poté zapsali také Hünemeier a Kutschke.

Paderborn se v tabulce zařadil na sedmé místo právě před Frankfurt a na šestý Leverkusen ztrácí jediný bod.