Drobný počtvrté udržel čisté konto a Hamburk porazil Brémy

23. 11. 2014 17:53
Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance zvítězili v utkání 12. kola německé ligy nad Brémami 2:0.
Jaroslav Drobný se opět činil v brance Hamburku
Jaroslav Drobný se opět činil v brance Hamburku | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalisté Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance zvítězili v utkání 12. kola německé ligy nad Brémami 2:0. V tabulce se posunuli na patnáctou pozici, Werder klesl na sestupové sedmnácté místo. Drobný udržel čisté konto počtvrté v sezoně, jeho spoluhráč Petr Jiráček se do hry nedostal.

Rozhodující momenty utkání přišly až v závěru. Götz hodil dlouhý aut do vápna, brémský obránce míč pouze prodloužil na střídajícího lotyšského reprezentanta Artjomse Rudnevse a ten se poprvé v sezoně prosadil.

Brémy i s Theodorem Gebre Sellassiem navíc dohrávaly zápas od 89. minuty v deseti, poté co byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Fritz. V nastavení šli hned čtyři hráči Hamburku na brankáře, Arslanova střela mířila pouze do tyče, gólman Brém Wolf si ji však srazil do vlastní brány.

Stuttgart prohrál s Augsburgem 0:1. V 72. minutě zahrál český záložník Adam Hloušek ve vlastním vápně rukou a Paul Verhaegh se z penalty nemýlil. Domácí, kteří hráli od 27. minuty oslabeni o vyloučeného Schwaaba, nedokázali zareagovat a s devíti body zůstali na dně tabulky. Stuttgart nebodoval s Augsburgem počtvrté za sebou, vítězný tým se posunul na pohárové šesté místo.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Hamburk - Brémy 2:0 (84. Rudnevs, 90.+3 vlastní Wolf), Stuttgart - Augsburg 0:1 (72. Verhaegh z pen.).

1. Bayern Mnichov 12 9 3 0 31:3 30
2. Wolfsburg 12 7 2 3 24:12 23
3. Mönchengladbach 12 5 5 2 16:9 20
4. Leverkusen 12 5 5 2 20:16 20
5. Hannover 12 6 1 5 10:14 19
6. Augsburg 12 6 0 6 15:12 18
7. Schalke 12 5 2 5 17:17 17
8. Hoffenheim 12 4 5 3 17:18 17