reklama

Drobný zůstane v Hamburku. Podepsal na další dva roky

Jaroslav Drobný by si měl v Hamburku vydělat 23 milionů korun za rok. Jaroslav Drobný by si měl v Hamburku vydělat 23 milionů korun za rok. autor: Sport
Reprezentační brankář Jaroslav Drobný by měl další dva roky působit v bundesligovém Hamburku.

Hamburk - Reprezentační brankář Jaroslav Drobný by měl další dva roky působit v bundesligovém Hamburku.

Klub dnes oznámil, že s třiatřicetiletým fotbalistou o dva roky prodloužil smlouvu, které měla v létě vypršet.

Podmínky nového kontraktu severoněmecký tým nezveřejnil, podle deníku Hamburger Abendblatt by si měl Drobný vydělat okolo 900 tisíc eur (23 milionů korun) za rok.

Smlouvu se svou gólmanskou dvojkou Hamburk prodloužil poté, co její návrh ve čtvrtek večer schválila dozorčí rada klubu. Ta se dalším setrváním Drobného v HSV zabývala v krátké době už podruhé.

Minulý týden dozorčí rada odmítla návrh již bývalého sportovního ředitele klubu Franka Arnesena.

Drobný mohl brát i víc

Ten českému brankáři nabídl dvouletý kontrakt s údajným ročním příjmem 960 tisíc eur (25 milionů korun) a s možností u týmu působit i po skončení kariéry jako trenér mladých gólmanů.

Po zamítnutí tohoto návrhu se v německém tisku začalo spekulovat o možném návratu Drobného do Herthy Berlín, která se letos dostala zpět do bundesligy a kde bývalý gólman Českých Budějovic, Panioniosu Atény, Fulhamu nebo Bochumi působil před odchodem do Hamburku.

Sám Drobný tuto možnost nevyloučil, současně ale přiznal, že by rád v HSV zůstal.

A to i navzdory tomu, že během tří sezon v Hamburku odchytal pouze 37 bundesligových zápasů a místo jedničky si vydobyl jen v ročníku 2011/12.

reklama