Drogba branku nedal. Pobřeží slonoviny se přesto raduje

21. 1. 2008 22:45
Pobřeží slonoviny porazilo Nigérii 1:0
Didier Drogba v dresu Pobřeží slonoviny
Didier Drogba v dresu Pobřeží slonoviny | Foto: Reuters

Praha - Mistrovství Afriky ve fotbale mělo v pondělí na programu velký šlágr. Pobřeží slonoviny v čele s fenomenálním útočníkem Chelsea Didierem Drogbou si poradilo 1:0 s Nigérii vedenou oporou Portsmouthu Nwankwem Kanuem.

Kdo čekal ofenzivní fotbal plný pěkných akcí, musel být zklamán. Oba celky hrály jakoby bez zájmu, žádná z velkých hvězd nebyla na hřišti příliš vidět.

Jediná akce, která stála v prvním poločase za zaznamenání, se udála ve 43. minut, kdy nigerijský útočník Evertonu Yakubu překvapivě obratně zasekl balon a jeho tvrdá střela mířila jen těsně nad bránu "Slonů".

Utkání jsme sledovali ON-LINE
Drogba, či Essien? Startuje boj o africké zlato

Druhá půle přinesla snad všechny neduhy, které africký fotbal od nepaměti provází. Individuální pojetí hry převládalo na obou stranách, každý z hráčů jakoby chtěl utkání rozhodnout sám. Zákonitě tak vázla souhra, týmový duch na hřišti téměř chyběl.

Podprůměrné utkání rozhodl v 66. minutě útočník Chelsea Solomon Kalou, který si efektními kličkami povodil tři protihráče a s chladnou hlavou překonal i gólmana Ejideho.

Nigérijci se po inkasované brance vrhli do útoky, jejich jasným cílem bylo rychlé vyrovnání. Ovšem defenziva Pobřeží slonoviny pracovala na výbornou a svému soupeři prakticky nic nedovolila.

Konec utkání si "Sloni" pohlídali a výsledkem 1:0 vstoupili do turnaje úspěšně.

Namibie - Maroko 1:5 (23. Brendell - 2., 5., 28. Alloudi, 40. z pen. Sektioui, 73. Zerka), Nigérie - Pobřeží slonoviny 0:1 (66. Kalou), Mali - Benin 1:0 (49. z pen. Kanoute).