Drsná lekce pro KLDR. Portugalci jim dali sedm gólů

Zdeněk John
21. 6. 2010 15:30
Portugalsko - KLDR 7:0 (1:0)

Kapské Město - Dosud největší kanonádu na šampionátu - jinak chudém na góly - spustili Portugalci. Její obětí se stala obrana KLDR.

Vývoj utkání, v němž si Portugalsko vítaným způsobem vylepšilo skóre po výsledku 7:0, určily hlavně tři góly z počátku druhého poločasu.

V těsném sledu se trefili Simao, Hugo Almeida a Tiago a po brance Meirelese z první půle to bylo už 4:0. Korejce pak dorazili Leidson pátým gólem, Cristiano Ronaldo šestým a Tiago sedmým.

Pro vývoj ve skupině to je rozhodující výsledek: po remíze Portugalska s Pobřežím slonoviny mezi těmito celky může rozhodovat poměr branek, a tak je prakticky vymalováno.

Tým kolem Cristiana Ronalda má nyní v tomto ohledu na Drogbu a spol. náskok devíti (!) gólů.

Čtěte více:

Zpočátku to na jasný zápas nevypadalo. Portugalci slibovali, že do něj vstoupí jako uragán, ale podařilo se to jen částečně.

Do prvních dvou dobrých šancí se dostal bek Chelsea Carvalho, přičemž obzvláště jeho druhá střela byla hodně nebezpečná, neboť skončila na tyči Gukovy brány.

Jenže po deseti minutách nápor svěřenců kouče Quieroze opadl a dopředu se hnali Korejci.

Především rána Yong Joa a dorážka Nam Chola v osmnácté minutě vysloveně volaly po gólu, ale při střele prvního se vyznamenal Eduardo a při dorážce druhého zase chyběla přesnost.

A tak udeřilo na druhé straně. Rozhodčí v době vrcholící snahy Korejců odpískali zcela vymyšlený ofsajd Huka, po němž Portugalci rychle rozehráli a hnali se vpřed.

Ukázkovou kolmicí poté našel v rozhozené obraně Meirelese Tiago a záložník Porta sám před brankářem Gukem nezaváhal a poslal Portugalce do vedení.

Cristiano Ronaldo a spol. do konce první půle především kontrolovali hru a do ničeho Korejce nepouštěli, ovšem dobrou příležitost na zvýšení měl opět Meireles, jenž po špatném odkopu Korejské obrany jen o vlásek minul svojí střelou levou tyč.

Druhý poločas, to už byl slibovaný portugalský uragán. Nejprve pěknou narážečku s Meirelesem zakončoval Simao, a tři minuty poté už na 3:0 zvyšoval Hugo Almeida.

Pak se dočkal i aktivní Cristiano Ronaldo: nahrál přesně na Tiaga a s korejskou obranou, tvořenou hráči armádních celků, to vypadalo definitivně zle.

A to ještě v následujících minutách netrefili Portugalci dvakrát ve vyložené šanci Gukovu branku. Ronaldo navíc vypálil prudkou ránu, který skončila na břevně branky KLDR.

V 81. minutě na 5:0 dával  Leidson a pak přišly už jen rány z milosti: Cristiano Ronaldo a Tiago dokončili skóre na 7:0.

MS ve fotbale - skupina G:

Branky: 60. a 89.Tiago, 29. Meireles, 53. Simao, 56. Almeida, 81. Liedson, 88. Ronaldo. Rozhodčí: Pozo - Basualdo, Mondria (všichni Chile). ŽK: Mendes, Almeida - Pak Čchol-čin, Hong Jong-čo. Diváci: 63.644.
Portugalsko: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Carvalho, Coentrao - Mendes, Tiago, Meireles (70. Veloso) - Simao (74. Duda), Almeida (78. Liedson), Ronaldo. Trenér: Queiroz.
KLDR: Ri Mjong-kuk - Čcha Čong-hjok (75. Nam Song-čchol), Pak Čchol-čin, Pak Nam-čchol I (59. Kim Kum-il), Ri Kwang-čchon - Ri Čun-il, Mun In-kuk (59. Kim Jong-čun), Či Jun-nam, Hong Jong-čo - Čong Te-se, An Jong-hak. Trenér: Kim Čong-hun.