Druhá liga odstartovala. Klokani slaví první výhru

1. 8. 2008 21:08
Ústí - Bohemians 0:1, Most - Sokolov 0:2
Tomáš Pilař (vlevo) v jednom z mnoha soubojů proti svým bývalým spoluhráčům.
Tomáš Pilař (vlevo) v jednom z mnoha soubojů proti svým bývalým spoluhráčům. | Foto: Jan Švarc, FK Baník Most

Most - V pátek v podvečer odstartoval nový ročník druhé fotbalové ligy. Z úvodní výhry se radovali hráči Sokolova, kteří porazili loni ještě prvoligový Most. Druhý sestupující, pražští Bohemians, naopak uspěli v Ústí nad Labem.

Bývalý kapitán Mostu Tomáš Pilař, který v létě přestoupil do Sokolova, se v pátek odpoledne vrátil na stadion, kde strávil podstatnou část své kariéry.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Již ve druhé minutě dostal příležitost se pomstít formou pokutového kopu bývalému klubu, ze kterého neodešel zrovna v nejlepším. Po ligovém zápase na Žižkově totiž prohlásil, že kabina netáhla za jeden provaz. Vedení mosteckého klubu to popřelo.

Chceme slušné fanoušky, hlásá ČMFS. A zavádí opatření
Sparta nabízí slevu za vlakový lístek. Láká více diváků

"Návrat do Mostu jsem prožíval zvláštně, bylo to tu moje první utkání v roli soupeře. Zápas se však pro mě osobně moc dobře nevyvíjel," připomněl po zápase Tomáš Pilař redaktorovi Aktuálně.cz.

Penaltu nařídil rozhodčí Mikel po faulu anglického stopera Webstera na Davida Vaněčka, další letní posilu Sokolova, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi.

Pilař však střele nedal důraz a brankář Šavol ji bez větších problémů vyrazil. O chvíli později si mohl Pilař oddychnout, Oleg Duchnič využil zaváhání mostecké obrany a křížnou střelou otevřel skóre.

"Nebylo to příjemné, že jsem ji neproměnil. To se však ve fotbale stává. Měli jsme ještě téměř devadesát minut na to, abychom to jako tým napravili," řekl Pilař.

Na začátku druhé půle nejprve zahrozil před brankou hostí Schut, který na hrací plochu přišel na začátku poločasu společně s Trubilou, jeho střelu však sokolovský brankář Bertelman vyrazil na rohový kop.

V podstatě z protiútoku zahrozili i hosté, poslední mostecký hráč v poli Oboya vystihl přihrávku a ve vlastním vápně se snažil kličkou obelstít soupeře, nepovedlo se mu to však a Podrazký střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 0:2.

Po druhé brance Sokolova se zápas již jen dohrával a hosté mohli slavit první vítězství v nové sezoně. "Hráli jsme venku a hned se silným soupeřem, s vítězstvím jsem spokojen. Je to povzbuzení do dalších ligových zápasů," těšilo Pilaře.

Klokani uspěli v Ústí

Druhý tým, který spadl z Gambrinus ligy, Bohemians 1905, si vedli lépe.

Díky nešťastnému odrazu míče od ústeckého Martykána, který už ve 14. minutě poslal vlastním gólem hosty do vedení, vyhráli své úvodní střetnutí po návratu do první ligy 1:0.

První pražské derby, které hned v prvním kole dohromady svedlo béčko Sparty a Duklu, skončilo na Julisce bez branek. V první půli byla trochu aktivnější prvoligová rezerva, ale z převahy sparťné nic nevytěžili a gólově se neprosadili ani po přestávce.

Čtvrtý páteční zápas přinesl hned čtyři branky. Za domácí Jihlavu se hned dvakrát prosadil Foldyna, když v průběhu čtyř minut dvakrát vyrovnával náskok Fulneku, aby zajistil domácím alespoň bod.

FK Ustí nad Labem - FC Bohemians 1905 0:1
Branka: 14. Martykán (vlastní). ŽK: 30. Martykán, 70. Bartoš. Diváci: 1 959.
Ústí: Porcal - Dvořák, Škoda, Valenta, Bartoš - Franc (83. Zvonek), Volek, Martykán, Benčík, Karlík - Rudnytskyy.
Bohemians: Sňozík - Lukáš, Nikl, Hašek (70. Kunášek), Rychlík, Marek, Bartek (61. Slezák), Moravec, Morávek, Bálek (83. Škoda), Adam.

FK Baník Most - FK Baník Sokolov 0:2 (0:1)
Branky: 9. Duchnič, 53. Podrazký. ŽK: 31. Franěk. Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Dobrovolný. Diváků: 1 523.
Most: Šavol - Loos, Webster, Tonev, Sigmund (46. Trubila) - Štumpf, Jedinák (46. Schut), Hofmann, Oboya - Franěk (59. Mabiala), Mrkvička. Trenér: Žák.
Sokolov: Bertelman - Kaplan, Hájovský, Kura, Čupr - Podrazký, Javorský, Pilař (88.Knakal, Vaněček (6. Duchnič) - Salák, Procházka (80. Šmerda). Trenér: Hašek.

FK Dukla Praha - AC Sparta Praha B 0:0
Diváci: 807. Rozhodčí: Adam - Ubias, Kovařík.
Dukla: Svoboda - Novotný, Vorel, Mikula, Kuděla - Hanus, Hubka, Hozda, Svatonský - Zelenka, Kolomazník.
Sparta: Grigar - Kúdela, Krob, Doležal, Mareš - Sedláček, Glaser, Podaný - Kadlec, Holenda, Třešňák.

FC Vysočina Jihlava - Fotbal Fulnek 2:2 (2:2)
Branky: 41. Faldyna (pen.) , 44. Faldyna - 18. Lukaštík, 43. Traxl. Diváci: 1 650. Rozhodčí: Kocián - Handlíř, Drastík.
Jihlava: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Vepřek, Gába - Cihlář (86. Drábek), Schneider, Tlustý, Dupal - Faldyna, Rabušic (75. Tecl).
Fulnek: Pospěch - Švec, Krása (46. Pavlík), Sedlák, Lukaštík - Vyskočil, Kovář, Slončík, Vajda - Traxl (79. Janoviak), Vrťo (70. Koštuřík).