Druholigoví Bohemians vyřadili Kladno

ip
19. 9. 2007 19:12
Hrálo se druhé kolo poháru ČMFS

Praha - Hráči prvoligového Kladna končí účinkování v Poháru ČMFS. Na hřišti Bohemians Praha prohráli na penalty 2:4 poté, co zápas skončil v regulérní hrací době 1:1.

Tým z Gambrinus ligy, jenž nastoupil bez několika opor, přitom měl vše ve svých rukách. Zvláště nová posila kladenských Josef Semerák, která přišla z Hradce Králové, hýřila aktivitou.

První šanci měl hned ve 13. minutě, ovšem nedokázal se před prázdnou bránou včas zorientovat. Druhou šanci nevyužil 28letý hráč začátkem druhé půle, kdy stál sám před brankářem Beláňem. Jeho slabou střelu však gólman Bohemians chytil.

Nakonec se ujala až jeho třetí šance. To se dostal k vyraženému míči po střele Šilhana a otevřel skóre. Hosté se pak soustředili na defenzivu, jenže to se jim nevyplatilo. Sedm minut před koncem zápasu se pokutovým územím prohnal Tomáš Fenyk a lobem přes padajícího brankáře Miškiho vyrovnal.

Penaltové rozuzlení mohl ještě odvrátit ve třetí minutě nastaveného času domácí Kwame, ovšem netrefil v nadějné situaci branku.

Penaltový rozstřel začali lépe opět Kladenští, když jejich bývalý hráč, nyní ve službách pražského klubu, Galbavý trefil tyč. Hoffmana však následně vychytal Beláň a v třetí sérii selhal i Čáp. Naopak rozhodující pokutový kop si postavil kapitán Obermajer a poslal Bohemians Praha do třetího kola poháru ČMFS.

Kladno se naopak zařadilo po bok týmů z Ostravy, Olomouce a Zlína, které už se také s českým pohárem rozloučily.