Dukla v zápase o třetí místo smetla Teplice

21. 2. 2014 22:20
Fotbalisté Dukly Praha si přenesli skvělou podzimní formu i do začátku jarní části Gambrinus ligy. V prvním utkání po zimní přestávce doma porazili 3:1 Teplice.
Zbyněk Pospěch přispěl k jasné výhře Dukly nad Teplicemi druhým gölem
Zbyněk Pospěch přispěl k jasné výhře Dukly nad Teplicemi druhým gölem | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Dukly Praha si přenesli skvělou podzimní formu i do začátku jarní části Gambrinus ligy. V prvním utkání po zimní přestávce doma porazili 3:1 Teplice, když o svém vítězství rozhodli už v úvodní půli.

Pražané pošesté za sebou neprohráli a vystřídali tak svého soupeře na třetím místě tabulky.

Teplice nedaly, a tak dostaly

Už ve třetí minutě se málem dostali do vedení Tepličtí. V zimě angažovaný Slovinec Bratanovič běžel sám na brankáře Radu a povedeným lobem trefil tyčku. Z následné dorážky hosté minuli.

Dukla za pět minut naopak svoji první velkou šanci proměnila. Božič našel z pravé strany nehlídaného Mareše, jenž se hlavou prosadil proti bývalému zaměstnavateli.

Za čtvrt hodiny dejvický tým vedení zdvojnásobil. Mareš se tentokrát předvedl v roli nahrávače a vybídl ke skórování hlavičkujícího Pospěcha. Nejlepší střelec Dukly vstřelil devátý ligový gól v sezoně.

Atraktivní ofenzivní fotbal na Julisce pokračoval i v dalších minutách. Rada neudržel dalekonosnou ránu hostujícího Ljevakoviče, ale na dorážku nedošlo. Herní převahu a výtečnou produktivitu potvrdila Dukla i šest minut před koncem poločasu. Na konci rychlé akce Berger vybídl Hlinku a ten potřetí propálil gólmana Grigara.

Teplice se samy netrefily

Po pauze Teplicím podruhé zabránila ve skórování branková konstrukce, kterou tentokrát zblízka napálil Jablonský. Jeho spoluhráč Nivaldo o chvíli později těsně minul křížnou střelou.

Severočeské mužstvo se v závěru přece jen dočkalo korekce skóre. Pět minut před koncem se po závaru v šestnáctce od Hlinky odrazil míč do vlastní branky. Teplice, které v zimní přípravě vyhrály všech sedm zápasů, tak ani na třetí pokus na Dukle nedokázaly v lize zvítězit.

17. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Teplice 3:1 (3:0)
Branky: 8. Mareš, 20. Pospěch, 39. Hlinka - 85. vlastní Hlinka. Rozhodčí: L. Kovařík - Hájek, Kotík. ŽK: Gedeon, Berger, Pospěch - Krob, Jindráček, Hošek. Diváci: 1958.

Dukla: Rada - Božič (82. Ouedraogo), Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Hlinka, Gedeon, Kalouda - Mareš (86. Černý), Pospěch, Berger (72. Engelmann). Trenér: Kozel.

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Hošek, Krob - Ljevakovič, Ramos (46. Vachoušek) - Litsingi, Salami (46. Jindráček), Nivaldo - Bratanovič (70. Vůch). Trenér: Ščasný.

1. Sparta 16 13 3 0 41:11 42
2. Plzeň 16 11 4 1 37:12 37
3. Dukla 17 8 6 3 22:14 30
4. Teplice 17 8 4 5 36:22 28
5. Mladá Boleslav 16 7 5 4 32:19 26
6. Liberec 16 7 4 5 16:19 25