Dukla válí! Vyhrála i v Olomouci a už je v lize čtvrtá

30. 11. 2013 17:56
Fotbalisté Dukly Praha pokračují vítězným tažením Gambrinus ligou.
Radost fotbalistů Dukly Praha.
Radost fotbalistů Dukly Praha. | Foto: CPA - Eduard Erben

Olomouc - Fotbalisté Dukly Praha pokračují vítězným tažením Gambrinus ligou. Svěřenci trenéra Luboše Kozla dokázali po výhře na hřišti Liberce uspět také v Olomouci, kde triumfovali 2:1.

Na branku hostujícího Néstora sice dokázal po dvou minutách odpovědět olomoucký kanonýr Doležal, Pražané však po přestávce rozhodli o zisku tří bodů. V 77. minutě se trefil slovenský středopolař Hlinka.

Dukla se v tabulce soutěže vyhoupla už na čtvrté místo před Slovan Liberec, když z posledních dvanácti utkání prohrála pouze s vedoucí Spartou. Naopak olomoucká série bez vítězství už trvá šest zápasů.

16. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Dukla Praha 1:2 (1:1)

Branky: 23. Doležal - 21. Néstor, 77. Hlinka. Rozhodčí: Orel - Peřina, Pilný. ŽK: Navrátil, Varadi, Škerle - Romera, Štetina. Diváci: 3462.

Olomouc: Zlámal - Varadi, Škerle, Šindelář, Javůrek - Wijlaars, Houska - Schulmeister (57. Vepřek), Ordoš, Navrátil (78. Karaš) - Doležal (70. Lietava). Trenér: Psotka.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Hlinka, Gedeon - Mareš (71. Kalouda), Marek Hanousek (90. Božič), Néstor - Pospěch (85. Marek). Trenér: Kozel.

1. Sparta 15 12 3 0 38:9 39
2. Plzeň 15 10 4 1 35:12 34
3. Teplice 16 8 4 4 35:19 28
4. Dukla 16 7 6 3 19:13 27
5. Liberec 15 7 4 4 15:17 25
6. Mladá Boleslav 15 6 5 4 28:19 23