Dukla proti Zlínu ukončila šňůru pěti proher a je desátá

30. 10. 2015 20:03
Fotbalisté pražské Dukly v předehrávce 12. kola Synot ligy porazili na domácí půdě Zlín 1:0 a vystřídali ho na desáté příčce tabulky. O rozhodující trefu se postaral Ondřej Vrzal.
Radost hráčů Dukly Praha
Radost hráčů Dukly Praha | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Dukly v předehrávce 12. kola první ligy doma porazili Zlín 1:0 a ukončili sérii pěti utkání bez vítězství. Naopak nováček Fastav v nejvyšší soutěži nevyhrál pošesté za sebou. O triumfu pražského týmu rozhodl v 64. minutě Ondřej Vrzal.

Dukla v premiérovém prvoligovém souboji se Zlínem nemohla kvůli karetnímu trestu nasadit svého nejlepšího střelce Bergera, zdravotní problémy nepustily do hry ani další útočníky Mareše, Přikryla a Néstora. Domácí i tak byli od začátku aktivnější a nebezpečnější.

V osmé minutě Vrzal technickou ranou těsně minul tyč. Po rohových kopech zakončovali nepřesně Hanousek a opět Vrzal. Zlín, který se snažil hrát na brejky, vážně zahrozil až na konci první půle po Korešově střele, ale Radu na brankové čáře ve skluzu zastoupil Štetina.

Dukla povýšila na desátou příčku

Pražané měli převahu i od začátku druhého poločasu. Krmenčík nejprve z rohu hlavou zamířil vedle. Hanouskova hlavička už byla mnohem přesnější a zlínský gólman Dostál ji vyrazil na rohový kop. A z něho v 64. minutě znovu hlavou otevřel skóre obránce Vrzal.

Zlín se přes pár náznaků v závěru vyrovnání nedočkal. Dukla si tak připsala třetí výhru a druhé čisté konto v ligovém ročníku a v tabulce vystřídala soupeře na desátém místě.

12. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Branka: 64. Vrzal. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Vlasjuk. ŽK: Krmenčík - Živulič. Diváci: 1332.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Daniel Tetour (89. Jeřábek), Považanec (65. Jurendič) - Koval (79. Beauguel), Krmenčík, Čajič. Trenér: Kozel.

Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - V. Vukadinovič, Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16