Důležitou výhru Slovácka zařídil Ivana

ČTK
8. 4. 2006 22:37
Uherské Hradiště - Fotbalisté Slovácka zvládli bitvu o přežití na výbornou. Dalšímu kandidátovi na sestupové příčky Blšanům nedali šanci a výhrou 2:0 udělali důležitý tah v boji o záchranu v nejvyšší soutěži.

Oba góly dal útočník Ivana a s devíti brankami se posunul do čela ligové tabulky střelců.

Slovácko začalo velmi útočně a už ve 4. minutě vybuchl stadion nadšením, když Šuškavčevič hlavou usměrnil do sítě Poláchův přímý kop.

Jenže jásot se vzápětí změnil v pískot, neboť radost fanoušků i domácích hráčů překazil praporek asistenta rozhodčího Drastíka, který odmával ofsajd. Zanedlouho se z boku řítil do dobré šance Malcharek, místo levačky ale zvolil nepřesné zakončení pravou nohou.

Na branku Blšan se valil jeden útok za druhým, v rychlém sledu Slavíka z obou stran ostřelovali Ivana a velmi dobře hrající Róth. Hosté se poprvé dostali k domácí šestnáctce až ve 22. minutě, Müllerův přímý kop ale zeď zblokovala.

Taktovku jinak pevně drželi v rukou hráči Slovácka. Ve 27. minutě po spolupráci s Lysoňkem mířil Róth jen těsně nad Slavíkovu branku, o chvíli později podržel svůj tým výborným zákrokem blšanský gólman, když nadvakrát zlikvidoval Rajnochovu hlavičku.

Ve 35. minutě přišel důležitý okamžik. Brunclík zajel šlapákem do Ličky a rozhodčí Adámek, který předtím hostům neudělil za tvrdé zákroky ani žlutou kartu, k překvapení všech vytáhl hned červenou. Dvě minuty před přestávkou po centru Malcharka a lehkém Šuškavčevičově líznutí tečoval míč těsně před Slavíkem Müller, hostující gólman ale stačil reflexivně vytlačit míč na roh.

Co se Slovácku nepodařilo za úvodních pětačtyřicet minut, to se povedlo hned v úvodu druhé půle. Lička kouzelně našel za obranou Blšan Ivanu, který křížnou střelou k pravé tyči nedal Slavíkovi sebemenší šanci.

V 55. minutě pořádně pocuchal nervy domácích fanoušků Petržela, který malou domů málem vysunul do šance blšanského Polodnu, Drobisz měl ale naštěstí pro Slovácko k míči blíže.

Od vstřeleného gólu jakoby se fotbal vytratil. Domácí jakoby podvědomě znejistěli, přestali hrát aktivně a dlouhé minuty se nebylo na co dívat. Až v 65. minutě fauloval ve vápně Obala Šourek a rozhodčí Adámek ukázal na značku pokutového kopu.

Odpovědnost na sebe vzal Ivana a díky devátýmu zásahu v sezoně vystřídal v čele tabulky střelců slávistu Pitáka. Šourek svou nepovedenou pětiminutovku zakončil v 70. minutě, když poslal k zemi Petrželu a byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Domácí tak mohli utkání v poklidu dohrát a připsat si na své konto veledůležité tři body.

Výsledek:
1. FC Slovácko - Blšany 2:0 (0:0)
Branky: 46. a 67. z pen. Ivana. Rozhodčí: Adámek - Pokorný, Drastík. ŽK: Malcharek, Němčický - Šourek, Devátý, Pešír. ČK: 34. Brunclík, 70. Šourek (oba Blšany). Diváci: 6231.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Lysoněk - Petržela, Polách, Lička, Róth (75. Kúdela) - Ivana (90. Malár), Malcharek (46. Obal). Trenér: Levý.
Blšany: Slavík - Vorel, Müller, Šourek, Krejčí - Michal (80. Zeher), Brunclík, Trapp, Šindelář - Devátý (63. Broschinský), Pešír (52. Polodna). Trenér: Bílek.