reklama

Dva póly: Sparta hraje o titul, Baník o přežití

Martin Lukeš (na snímku s ex-sparťanem Jurajem Kuckou) povede Baník proti Spartě jako kapitán. Martin Lukeš (na snímku s ex-sparťanem Jurajem Kuckou) povede Baník proti Spartě jako kapitán. autor: Eduard Erben
Sobotní ligový duel mezi fotbalisty Baníku Ostrava a Sparty Praha (20.30) je důležitý pro každé mužstvo jinak. Domácí bojují o záchranu, hosté o titul.

Ostrava - Za jiných okolností by zápas fotbalové ligy mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha sliboval nejen skvělou diváckou kulisu, ale také napínavý a vyrovnaný souboj nejspíše o mistrovský titul.

Slezský klub se však momentálně druhou sezonu pohybuje na druhém pólu tabulky, a tak sobotní šlágr (20.30, online zde) nemusí být až takovým šlágrem...

Rozjetá Sparta na Bazalech chce udělat další krok k titulu

Sparta pochopitelně bere zápas v Ostravě velmi vážně. Na jaře ve vzájemném utkání stáhla tříbodový náskok na Plzeň a momentálně předvádí nejlepší výkony za poslední roky.

Výhra na Bazalech by byla dalším rázným krokem k mistrovskému titulu. Kromě vzájemného zápasu s Plzní totiž poté v pohodě zvládla i těžký duel na hřišti Sigmy Olomouc.

Baník potřebuje body k záchraně

Také Baník Ostrava potřebuje ke svému cíli – a tím je stejně jako loni holá záchrana v soutěži – bodovat. Ovšem realisticky cítí, že Sparta je příliš silný soupeř.

„Ale my bereme prestižní duel tak, jak si zaslouží,“ upozorňuje trenér Martin Pulpit bojovně. „Budeme bojovat o co nejlepší výsledek, aby diváci viděli, že jsme udělali maximum,“ doplňuje.

Baroš hrát nebude, nastoupí Lukeš

Milan Baroš, kterého od zápasu s Libercem (0:1) trápí natažený lýtkový sval, se patrně v utkání neobjeví. Pokud ano, tak třeba jen na několik posledních minut. Naplno začal trénovat až ve čtvrtek a pátek, ale trenér Pulpit ho bude šetřit spíše na důležitější následující duely se soupeři podobné kvality.

„Uvidíme, v jakém stavu budu v sobotu a jak moc budu na zápas nachystaný,“ řekl v pátek Milan Baroš (více zde). Zato by se do sestavy měl vrátit záložník a kapitán Martin Lukeš, který na jaře pod Pulpitem nedostával prakticky šanci.

„Zpočátku jsem byl zklamaný, pak jsem ale pochopil, že nebudu moc hrávat a soustředím se teď na to, abych každou příležitost nastoupit proměnil v dobrý výkon. Podobně si budu chtít užít i zápas se Spartou,“ uvedl Martin Lukeš před utkáním.

Podle Lukeše hraje Sparta nejlepší fotbal za poslední roky. „Už dlouho tak dobře hrající Spartu nepamatuju,“ přiznal. „Hraje rychle, technicky, kombinačně, s vysokým presinkem, důrazně. Řekl bych, že nemá téměř žádné slabiny. Ale třeba je najdeme,“ přeje si.

V úterý Jihlava, ve středu rozhoduje radnice

Přestože sobotní duel se Spartou by měl být vrcholem na dlouhou dobu, tak v příštím týdnu čekají Baník Ostrava daleko důležitější události. Nejprve v úterý dohrávka odloženého duelu s Jihlavou (kvůli velikonoční sněhové kalamitě), ve středu pak hlasování zastupitelstva o vstupu do vlastnických struktur Baníku Ostrava a odkoupení areálu na Bazalech (podrobněji zde).

reklama