reklama

Dvakrát mu nominace těsně unikla. Teď k ní má však Pudil velmi blízko

Daniel Pudil byl v zápase se Srbskem hodně vidět. Daniel Pudil byl v zápase se Srbskem hodně vidět. autor: Dalibor Sosna
Česká fotbalová reprezentace ve včerejším přátelském zápase porazila Srby 4:1. Jedním z nejaktivnějších hráčů byl bek Daniel Pudil. Tomu nominace na Euro dvakrát protekla mezi prsty. Napotřetí k ní má však velmi blízko.

Ostrava - Dvakrát z nominace na Euro vypadl na poslední chvíli. Teď by si na něm konečně toužil zahrát. Řeč je o třicetiletém obránci Danielu Pudilovi. Ve včerejším přátelském zápase proti Srbsku byl vidět.

Při prvním gólu posadil z rohu přesným centrem balón neomylně na hlavu Tomáše Sivoka. "Byla to spíš z nouze ctnost. Prvotní záměr byl zahrát ten roh na krátko, ale Vláďu Daridu pokryli a mně nezbývalo nic jiného, než centrovat," objasnil gólovou situaci Pudil.

V poločase druhém se pak prosmýkl po křídle až do šestnáctky, kde byl faulován Tomovičem, za což byla nařízena penalta pro český tým. S tou si bez problémů poradil dělovkou doprostřed brány Tomáš Necid. "Pepa Šural mi krásně poslal balón do běhu. Ve chvíli, kdy jsem chtěl centrovat mi jejich hráč přišlápl nohu. Jasná penalta," popsal situaci ze svého pohledu Pudil.

Bek anglického Sheffieldu Wednesday byl však aktivní i nadále. Po kraji vytrvale větral obranu Srbů a do vápna posílal jeden nebezpečný míč za druhým. "Jsem rád, že jsem týmu pomohl k vítězství. Navíc jsme hráli, hlavně ve druhém poločase, kvalitní fotbal," řekl po zápase autor dvou reprezentačních gólů.

Na Euro myslím, ale prioritou jsou děti

V roce 2008 ho z nominace vytlačil Rudolf Skácel, o čtyři roky později Vladimír Darida. "Budu dělat všechno pro to, abych v týmu zůstal. Je mi jedno jestli budu hrát nebo sedět na tribuně. Strašně rád bych se na Euro konečně dostal," uvedl.

"Už to ale neprožívám tak, jako dřív. Teď mám dvě děti a ty jsou mojí hlavní prioritou. V hlavě tu nominaci ale samozřejmě mám. Třeba je to pro mě jedna z posledních šancí, se na takovou akci podívat. Teď chci hlavně hrát pravidelně v Sheffieldu a uvidíme," řekl osmadvacetinásobný reprezentant.

Utkání sledovalo na Městském stadionu v Ostravě- Vítkovicích téměř 15 tisíc fanoušků. "Atmosféra byla skvělá. Já osobně jsem se sem vrátil po více než deseti letech, kdy jsem tu hrál ještě s dorostem. Snad jsme diváky výkonem potěšili," uzavřel Pudil.

reklama