Džeko přiblížil Citizens anglickému titulu, stačí jim bod

7. 5. 2014 22:45
Manchester City v předposledním kole anglické ligy porazil 4:0 Aston Villu a má v čele tabulky dvoubodový náskok.
Edin Džeko protrhl střelecké trápení Manchesteru City v předposledním kole proti Aston Ville | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru City mají v anglické lize titul na dosah. V dohrávce 29. kola smetli 4:0 Aston Villu a v posledním zápase s West Hamem jim stačí s největší pravděpodobností i remíza.

Druhý Liverpool, který za Citizens zaostává o dva body, má totiž oproti vedoucímu celku o třináct gólů horší skóre.

Manchester se ovšem v prvním poločase střelecky trápil a gólově se prosadil až v poslední půlhodině. Kanonádu načal dvěma góly Edin Džeko, v závěru jej doplnili Jovetić a Touré.

Sunderland v druhé dnešní dohrávce porazil doma West Bromwich 2:0 a čtvrtou výhrou po sobě si zajistil záchranu. Za hosty odehrál posledních dvanáct minut útočník Matěj Vydra, další Čech Ondřej Čelůstka znovu nebyl ani na lavičce Sunderlandu.

Střelecké trápení skončilo až v závěru

Poprvé se Džeko prosadil v 64. minutě, kdy jej šestnáctce našel Zabaleta a bývalý útočník Teplic prostřelil brankáře Guzana.

Bosenský reprezentant pojistil vedení za osm minut, když zblízka dorazil Silvovu ránu. Džeko dal v druhém utkání po sobě dvě branky, celkem se v této sezoně trefil v anglické lize šestnáctkrát.

V závěru ještě povzbuzení domácí přidali další dva góly. Minutu před koncem se trefil střídající Jovetič po přihrávce Tourého, který pak ve třetí minutě nastavení zakončil čtvrtým gólem sólo od poloviny hřiště. City na svém stadionu Etihad vyhráli 16 z 18 ligových zápasů.