Eden jásá. Piták dvěma góly osladil domácí premiéru Pastoora

14. 3. 2014 22:04
Pražská Slavia doma v Edenu porazila Znojmo, nizozemský kouč Alex Pastoor slaví první výhru na lavičce sešívaných.
Alex Pastoor se poprvé představil v Edenu a Slavia porazila Znojmo.
Alex Pastoor se poprvé představil v Edenu a Slavia porazila Znojmo. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pražská Slavia doma v Edenu porazila Znojmo 2:1, nizozemský kouč Alex Pastoor slaví první výhru na lavičce sešívaných. O výhře domácích rozhodl v předehrávce 20. kola Gambrinus ligy dvěma brankami zkušený Karel Piták.

Ve druhém pátečním utkání remizovala Jihlava 1:1 s Teplicemi. Hosté udrželi třetí místo v tabulce, naopak Vysočina se propadla na dvanácté místo.

Slavia navázala na sympatický výkon z Teplic a předvedla líbívý útočný fotbal plný šancí. V průběhu utkání však spálila, co se dalo a tak rozhodl o třech bodech až druhý gól Pitáka deset minut před koncem. Domácí byli jasně lepší, na střely vyhráli celkem 21:3.

Pastoor: Dominovali jsme, bylo to dobré

"Dominovali jsme hře, měli jsme řadu šancí. Měli jsme dát druhý a třetí gól, bohužel nedali a stalo se z toho drama. Hráli jsme útočně, to je dobré. A také oceňuji, že jsme nedostali ani jednu kartu," řekl po utkání v rozhovoru pro televizní stanici Fanda kouč Alex Pastoor.

Jeho tým se díky výhře posunul už na deváté místo tabulky, tři body za osmé Slovácko. Slavia se na začátku hledala a hosté hrozili nebezpečnými brejky. Jenže po dvaceti minutách si domácí vytvořili stálý tlak, který korunovali šest minut před přestávkou brankou Pitáka po centru Nitrianského na malé vápno.

Necid spálil čtyři velké šance

Už předtím trefil útočník Necid z úhlu břevno a další šance měl ve druhé půli. Hned třikrát ho ale skvěle vychytal hostující brankář Hrubý. Navíc Juhar trefil svou pumelicí tyč.

Hosté v 73. minutě zničehonic srovnali. Mudra skvělou uličkou vysunul Crnkiče, ten obešel Čontofalského a šťastnou střelou odraženou od obou tyčí srovnal.

Spravedlnost ovšem zaúřadovala v 80. minutě. Skvělou akci předvedl výborně hrající tvůrce hry Boudjemaa, nacentroval před branku a Piták se hlavou trefil dokonale.

20. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. SC Znojmo 2:1 (1:0)

Branky: 39. a 80. Piták - 73. Crnkič. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Černý. ŽK: Diarrassouba, Cihlář, Haurdič (všichni Znojmo). Diváci: 4637.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Škoda, Smejkal, Ritchie - Zmrhal, R. Hrubý - Juhar (70. Vošahlík), Boudjemaa, Piták (85. Lička) - Necid. Trenér: Pastoor.

Znojmo: V. Hrubý - Helísek (58. Crnkič), Hnaníček, Odehnal, Mudra - Reljič (72. Stáňa), Haurdič, Lacko, Cihlář - Diarrassouba - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 12. Karlík - 72. Nivaldo. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Ochotnický. ŽK: Kučera, Jungr, Josl - Hošek, Jablonský, Vůch, Nivaldo. Diváci: 3298.

Jihlava: Blažek (45. Hanuš) - Jánoš, Šourek, Krejčí, Josl - Karlík, Kučera - Masopust (88. Kukol), Jungr (77. Mešanovič), Vaculík - Harba. Trenér: Rada.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Hošek, Jablonský, Krob - Ljevakovič, Ramos (46. Vůch) - Litsingi (64. Salami), Vachoušek (90.+1 Takács), Nivaldo - Jindráček. Trenér: Ščasný.

1. Sparta 19 16 3 0 48:12 51
2. Plzeň 19 13 4 2 42:16 43
3. Teplice 20 10 5 5 42:23 35
4. Liberec 19 9 5 5 22:23 32
5. Mladá Boleslav 19 8 7 4 37:22 31
6. Dukla 19 8 6 5 23:19 30