Egypt na úvod Afrického poháru uspěl. Zdolal Nigérii

Sport Sport, Red Spo
12. 1. 2010 21:26
Egypt - Nigérie 3:1

Luanda - Povedený vstup do Poháru afrických zemí si v úterý připsali fotbalisté Egypta, kteří zvítězili ve svém prvním utkání skupiny C nad Nigérií 3:1. Severoafrický tým tak úspěšně vykročil za obhajobou mistrovského titulu.

Lepší začátek však měla rozhodně Nigérie. „Orli" se totiž dostali už po dvanácti minutách hry do vedení, kdy si Obasi zasekl při rychlém přechodu do útoku míč a povedenou střelou překonal brankáře El Hadaryho.

Vedení však Nigérii vydrželo jen do čtyřiatřicáté minuty. Na přesný pas za obranu vyspurtoval mimo brankáře Enyeamy i Metib, který si rázem vyběhnuvšího gólmana přehodil a následně poslal míč do sítě - 1:1

Oboustranně pohledný fotbal pokračoval i po přestávce. Více příležitostí měla sice Nigérie, nicméně nedokázala náznaky svých akcí zužitkovat. To Egypt byl daleko produktivnější a znovu proto udeřil krátce před hodinou hry.

Po přihrávce Zidana se do míče opřel z hranice pokutového území Hassan Ahmed a rozvlnil síť za Enyeamou podruhé.

Obhájce afrického titulu pak ještě pečetil v závěru konečné vítězství, kdy se další pohotovou a dalekonosnou ranou prezentoval střídající Mohamed Nagy.

Egypt - Nigérie 3.1 (1:1)