Egypt znovu vyhrál, Kamerun rozstřílel Zambii

Red Spo
26. 1. 2008 23:15
Fotbalisté Egypta nemají ještě jistý postup

Tamale - Skupina C na Africkém poháru národů má za sebou po sobotě druhé zápasy ve skupinách. Opět zvítězil Egypt, ovšem k jistotě postupu mu stále chybí jeden bod.

Obhájci loňského titulu měli při večerním utkání proti Súdánu v hlavách kromě fotbalu také události v pásmu Gazy a svou solidaritu s tamními obyvateli projevili i někteří hráči nápisy na triku.

Jinak se derby dvou severoafrických zemí obešlo bez většího vzruchu. Snadnou výhru si připsal Egypt, který po výsledku 3:0 míří za hladkým postupem do čtvrtfinále. K jistotě mu ale zbývá ještě získat bod v posledním zápase proti Zambii.

Kamerun měl těžší pozici. V prvním zápase právě Egyptu podlehl, a tak nyní musel bezpodmínečně porazit nevyzpytatelnou Zambii. Favorizovaní Lvi vykročili za sobotním úspěchem už v prvním poločase, v němž vstřelili tři branky.

V rozmezí čtvrthodiny před odchodem do kabin se trefili Geremi, Job a Emana. Soupeř, ačkoliv měl také několik příležitostí ke skórování, v druhém poločase odpadl. Čtvrtou branku vstřelil z penalty Eto'o a pátou trefu si schoval na závěr opět Job.

Zambie v poslední minutě kontrovala Katongem, ovšem výsledek 5:1 ve prospěch Kamerunu mluví za vše. Skupinu C vede se šesti body Egypt, druhý je Kamerun se třemi body jako třetí Zambie, Súdán ještě nebodoval.

Egypt - Súdán 3:0 - on-line ZDE
Kamerun - Zambie 5:1 - on-line ZDE