El Clásico nepoznalo vítěze, Real v deseti vyrovnal

17. 4. 2011 0:26
Lionel Messi a Cristiano Ronaldo proměnili penalty
Xabi Alonso se snaží zastavit Lionela Messiho.
Xabi Alonso se snaží zastavit Lionela Messiho. | Foto: Reuters

Madrid - Dva proměněné pokutové kopy určily skóre ostře sledovaného duelu mezi Realem Madrid a Barcelonou v rámci španělské Primera Division.

Dramatické a nadstandardně vyhecované utkání skončilo remízou 1:1. Skóre otevřel krátce po přestávce Lionel Messi, který potrestal faul Raúla Albiola na Villu. Stoper Realu navíc obdržel červenou kartu a Bílý balet musel hrát čtyřicet minut o deseti.

Přesto dokázal vyrovnat. Barcelona si díky nerozhodnému výsledku udržela osmibodový náskok v čele nejvyšší španělské soutěže.

Čtyři El Clásica za osmnáct dní! Mourinho věří v úspěch
Mourinho po 9 letech doma prohrál, Realu titul uniká

Utkání začalo opatrně, v závěru ale vygradovalo ve strhující kolotoč, kdy oba týmy viditelně chtěly strhnout vítězství na svoji stranu.

Deset minut před koncem už se zdálo, že Barcelona i ve druhém letošním zápase Real porazí. Jenomže to by nesměl Dani Alves ve vápně použít skluz proti svému krajanovi Marcelovi.

Ten si chytře pokryl míč, Alves ho zasáhl, Marcelo se poroučel k zemi a hlavní rozhodčí s odpískáním druhé penalty v zápase neváhal ani vteřinu.

Cristiano Ronaldo poslal brankáře Valdese na druhou stranu a srovnal skóre. Real předvedl i v deseti mužích skvělý závěr a mohl i vyhrát. Střídající Adebayor naservíroval míč na vápno Khedirovi, jeho prudkou střelu levačkou však Valdes s obtížemi lapil.

Rozhodnout mohla i Barcelona, Davida Villu v pozici tváří v tvář Casillasovi ale zradilo zpracování a už nestihl zakončit.

Kromě dělby bodů skončil duel nerozhodně i z hlediska hlavních střeleckých hvězd obou gigantů. Messi dal svůj třicátý a Ronaldo devětadvacátý gól v sezoně a stále tak pokračuje jejich přetahovaná o pozici nejlepšího kanonýra ligy.

V dalším zápase si Valencia třígólovou výhrou v Almerii pojistila třetí místo v tabulce La ligy.

Getafe - FC Sevilla 1:0 (75. Miku), Málaga - Mallorca 3:0 (40. a 56. Júlio Baptista, 26. Fernández), Almería - Valencie 0:3 (51. Soldado, 67. Stankevičius, 81. Alba), Real Madrid - FC Barcelona 1:1 (82. Cristiano Ronaldo z pen. - 53. Messi z pen.).

1. FC Barcelona 32 27 4 1 86:17 85
2. Real Madrid 32 24 5 3 73:23 77
3. Valencie 32 19 6 7 54:35 63
4. Villarreal 31 16 6 9 48:36 54
5. FC Sevilla 32 13 7 12 48:47 46
6. Atlético Madrid 31 13 6 12 48:41 45
7. Bilbao 31 14 3 14 47:45 45
8. Espaňol Barcelona 31 14 2 15 38:43 44