Sparta omráčila Lazio! Po výhře 3:0 v Římě míří do čtvrtfinále Evropské ligy

Gladiátoři Sparty znemožnili Římany a slavili velký úspěch
Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty, který po zranění z úvodu jarní části sezony stále nedohnal tréninkové manko. V útoku nejlepšího střelce letenského celku nahradil Juliš.
V základu domácích se oproti prvnímu utkání objevil mimo jiné i nejlepší střelec v historii mistrovství světa Klose.
Jako první po Costově nedůrazné hlavičce zahrozilo Lazio, pak ale přišly velké sparťanské chvíle.
V desáté minutě po Zahustelově centru Krejčí...
17. 3. 2016 20:50
Fotbalisté pražské Sparty dnes v odvetě osmifinále Evropské ligy porazili Lazio Řím na jeho hřišti 3:0 a zajistili si tak postup do další fáze soutěže. O góly vítězů se už v prvním poločase postarali Dočkal, Krejčí a Juliš.

Řím - Fotbalisté pražské Sparty dnes v odvetě osmifinále Evropské ligy porazili Lazio Řím na jeho hřišti 3:0 a po remíze z úvodního duelu v poměru 1:1 se mohou radovat z postupu do dalšího kola. O góly vítězů se už v prvním poločase postarali Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí a Lukáš Juliš. Příštího soupeře letenskému celku určí páteční los.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

"Je to krásné, postup je fantastický a výsledek 3:0 na Laziu, to už je trochu šílenství," řekl po zápase šťastný Dočkal.

"Tenhle mimořádný úspěch si užijeme a od zítřka už myslíme na derby. Z hlediska vývoje v lize je pro nás strašně důležité, pořád chceme vyhrát ligu," dodal kouč Zdeněk Ščasný.

Juliš byl zdatným nástupcem kapitána

Sparta nastoupila bez kapitána Lafaty, který po zranění z úvodu jarní části sezony stále nedohnal tréninkové manko. V útoku nejlepšího střelce letenského celku nahradil Juliš. V základu domácích se oproti prvnímu utkání objevil mimo jiné i nejlepší střelec v historii mistrovství světa Klose.

Jako první po Costově nedůrazné hlavičce zahrozilo Lazio, pak ale přišly velké sparťanské chvíle. V desáté minutě po Zahustelově centru Krejčí přiťuknul Dočkalovi a ten se levačkou z vápna nemýlil. O chvíli později se hosté radovali podruhé, tentokrát přesně k tyči zamířil Krejčí.

Lazio se z šoku oklepalo v 25. minutě, ale osamoceného Candrevu po brejku vychytal Bičík. Když domácí záložník neuspěl ani o pět minut později s nepříjemnou střelou zpoza vápna, udeřilo potřetí na druhé straně. Minutu před poločasem se z voleje trefil Juliš a domácí fanoušci začali opouštět Olympijský stadion. A ti co zůstali, po přestávce hráče Lazia mohutně vypískali.

"Dostal jsem krásný střílený centr od Frýďase, stačilo nastavit nohu. Obránce byl ode mě trochu dál a naštěstí to spadlo do brány,"popsal Juliš gól., který Laziu definitivně zlomil vaz.

Lazio se nezmohlo na odpor

Trápení římského týmu pokračovalo i ve druhém poločase. Mauri ani zblízka nedokázal překonat Bičíka, Kloseho teč i Bigliův přímý kop skončily mimo.

Sparta tak připravila Laziu první prohru v soutěži v sezoně a sama si prodloužila sérii neporazitelnosti v Evropské lize na dvanáct zápasů. Díky postupu do čtvrtfinále si navíc připsala prémii 27 milionů korun a v aktuální pohárové sezoně už vydělala téměř 180 milionů.

Letenští také vyrovnali své maximum v Evropské lize a jejím předchůdci Poháru UEFA z ročníku 1983/84. Postarali se také o nejlepší výsledek českých klubů v pohárech od roku 2002, kdy Liberec rovněž došel až do čtvrtfinále.

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Lazio Řím - Sparta Praha 0:3 (0:3)

Branky: 10. Dočkal, 12. Krejčí, 44. Juliš. Rozhodčí: Buquet - Gringore, Debart (všichni Fr.). ŽK: Frýdek (Sparta). Diváci: 20.000. První zápas 1:1, postoupila Sparta.

Lazio: Marchetti - Konko (67. Mauricio), Biševac, Hoedt, Lulič - Candreva, Biglia, Mauri (57. Felipe Anderson), Parolo, Keita - Klose (57. Matri). Trenér: Pioli.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Vácha (69. Matějovský), Frýdek, Krejčí (82. Fatai) - Juliš (57. Konaté). Trenér: Ščasný.