´Elektrický´ obrat Realu poslal Ronalda a spol. do čela

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
7. 3. 2010 9:27
Španělsko začíná vyhlížet el Clásico

Madrid - Parádní návrat do utkání předvedl v pětadvacátém kole španělské nejvyšší soutěže Real Madrid, který po hodině zápasu se Sevillou dokázal během čtyř minut smazat dvougólové vedení soupeře a v nastavení dokonce uzmout všechny tři body.

Díky zaslouženému vítězství navíc "Bílý balet" protančil až do čela tabulky soutěže, neboť Barcelona zaváhala na půdě Almeríe, kde jen remizovala 2:2, a kvůli horšímu skóre je nyní druhá.

"Klíčové bylo, že Madridští hráli ten svůj "elektrický" fotbal. A "elektrickým" myslím jejich nátlakový a dynamický styl. Byli neuvěřitelní. Bylo hodně těžké je udržet dál od naší branky," vysekl Realu po zápase poklonu kouč Sevilly Manolo Jimenez.

Barca ztratila body s Almerií, Real vede La Ligu
Šéf La Ligy: Je potřeba omezit nadvládu Barcy a Realu

Ten přitom mohl být po dvě třetiny zápasu spokojen. Nejprve si vlastní gól vstřelil Xabi Alonso a těsně po přestávce zvyšoval na 2:0 pro Sevillu Dragutinovič.

Real byl sice celý zápas lepší, jenže gólově se prosadil až v jeho třetí části. Nejprve v 60. minutě svým čtrnáctým gólem v sezoně snížil Cristiano Ronaldo a o čtyři minuty později hlavičkou srovnal Sergio Ramos. Pokračující tlak pak ve třetí minutě nastavení využil střídající Rafael van der Vaart.

Rafael van der Vaart v dresu Realu Madrid.
Rafael van der Vaart v dresu Realu Madrid. | Foto: Reuters

"Dneska jsme byli ten pravý Real Madrid," pochválil své svěřence kouč Manuel Pellegrini. "Je to především psychologické vítězství. Je důležité, že nyní vedeme ligu, ale ještě důležitější je, že se nemusíme na nikoho ohlížet."

"Stále ještě se bude hrát o 39 bodů a Barcelona to rozhodně nevzdá," komentoval kouč Madridu skutečnost, že oba týmy v tabulce nyní mají stejně bodů a "Los Blancos" jsou v čele jen díky o dva góly lepšímu skóre.

La Liga přitom již vyhlíží "el Clásico", tedy zápas mezi Barcelonou a Realem Madrid, který hodně napoví o tom, kdo letos titul vyhraje, jelikož třináct kol před koncem ztrácí třetí Valencie na vedoucí duo šestnáct bodů.

Očekávaný zápas se odehraje 11. dubna v Madridu, kde budou chtít domácí odčinit prohru z úvody sezony, kdy prohráli na Nou Campu 0:1.

Na Santiago Bernabeau Real vyhrál jedenáct zápasů v řadě, a v poslední době má o trochu lepší formu než Barcelona. Na druhou stranu Katalánci jsou nejlepším klubem soutěže při hře na soupeřově trávníku a loni vyhráli v Madridu 6:2.

1. Real Madrid 25 20 2 3 67:20 62
2. FC Barcelona 25 19 5 1 61:16 62
3. Valencie 24 13 7 4 42:26 46
4. FC Sevilla 25 13 4 8 38:28 43
5. La Coruňa 25 12 5 8 29:27 41
6. Mallorca 24 12 4 8 38:28 40
7. Bilbao 24 11 4 9 32:30 37
8. Villarreal 24 9 5 10 36:37 32