reklama

Emoce také na severu! Liberečtí: Hráli jsme proti dvanácti

Ondřej Kušnír si zde povídá se sudím Zelinkou, v derby s Jabloncem měl ale pifku na jeho kolegu Patáka. Ondřej Kušnír si zde povídá se sudím Zelinkou, v derby s Jabloncem měl ale pifku na jeho kolegu Patáka. autor: CPA
Emoce plály v odvetném semifinálovém pohárovém duelu nejen na Letné, ale také v severočeském derby mezi Jabloncem a Libercem.

Jablonec - S pocity křivdy a velkého naštvání opouštěli liberečtí fotbalisté trávník po dnešní prohře 0:2 v Jablonci a vyřazení ze semifinále Poháru České pošty. Rozladil je výkon sudího Michala Patáka. Tvrdili, že nadržoval domácímu týmu.

Kušnír si nebral servítky

Podle obránce Ondřeje Kušníra Liberec dokonce bojoval proti dvanácti hráčům. "Od první minuty bylo vidět, kam to rozhodčí směřuje. Je to těžké takhle hrát. Nebylo jich jedenáct, ale dvanáct na hřišti," řekl novinářům viditelně rozladěný Kušnír. Na otázku, zda dvanáctým hráčem Jablonce myslí rozhodčího, odpověděl, že ano.

Ke sporným situacím došlo především v prvním poločase. Liberečtí se několikrát dožadovali odpískání ruky domácího hráče, jednou v pokutovém území. Nelíbily se jim ani některé žluté karty.

"Měl vybrané důležité hráče, kterým dával karty. Trošku jsem nepochopil, za co jsem dostal žlutou kartu třeba já," zlobil se Kušnír. "Jablonec měl prvních dvacet minut velký tlak. Ale bylo vidět, že nás rozhodčí nechce k ničemu moc pustit. Všechno otáčel proti nám," uvedl liberecký obránce.

Kušnír: Ofsajd před naším gólem? Nemyslím si!

Také polemizoval nad neuznaným gólem z 80. minuty, kdy asistent sudího po Rybalkově dorážce odmával ofsajd. "Z mého pohledu určitě nebyl. Pan pomezní to bohužel viděl jinak, nedá se nic dělat," řekl Kušnír.

Spokojený s výkonem Patáka nebyl ani špílmachr Jiří Štajner. "Dnešní zápas v Jablonci, to byla velká prasárna," napsal po zápase na svůj Twitter Štajner. Trenér Jaroslav Šilhavý nechtěl výkon Patáka komentovat, rozhodčí ale podle něj Slovanu zápas neprohrál.

Přestože Liberečtí cítili křivdu, věří, že se z vyřazení v poháru oklepou a zabojují o Evropskou ligu v nejvyšší soutěži. Čtyři kola před koncem jsou třetí s náskokem tří bodů na Olomouc a Jablonec. "Myslím, že ta zlost trošku bude, ale musíme se otřepat a udělat výsledek na Slovácku. Uděláme vše pro to, abychom v lize skončili třetí," dodal Kušnír.

reklama