reklama

Emotivní vyhazov Lopeteguiho. Real ho okradl o padesát gólů, zuří trenérův otec

Julen Lopetegui, nyní už bývalý kouč Realu Madrid Julen Lopetegui, nyní už bývalý kouč Realu Madrid autor: Reuters
Odchod Cristiana Ronalda a žádná náhrada. To je podle slov José Antonia Lopeteguiho selhání vedení Realu Madrid, které odnesla jeho syn Julen.

Madrid - O odvolání Julena Lopeteguiho z lavičky Realu Madrid se diskutovalo už delší dobu, po debaklu v El Clásicu 1:5 už nebylo co řešit. Zatímco dvaapadesátiletý kouč ještě vedl pondělní trénink, zahraniční média už se předháněla ve zprávách o jeho odvolání. A o příchodu Antonia Conteho.

Vyhazov Lopeteguiho následně potvrdilo i vedení Realu, na příchod italského kouče to ale kvůli vysokým Conteho požadavkům a animozitám s kapitánem Sergiem Ramosem nevypadá. Tým zatím převzal šéf rezervního týmu Santiago Solari z Argentiny; bývalý hráč Realu je pověřený vést tým v nadcházejících duelech.

Přestože odvolání Lopeteguiho je vzhledem k mizerným výsledkům pochopitelným krokem, změna na lavičce rozzuřila trenérova otce José Antonia. Na vině prý není syn Julen, ale vedení Realu.

"Mluvilo se o Neymarovi a jiných, ale nepřišel nikdo. Mému synovi ukradli padesát gólů. Cristiano Ronaldo byl skvělý a chybí, tým nemá žádného prominentního kanonýra," stěžuje si Lopetegui senior.

"Julen mi pořád říkal: Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří ze sebe vydávají maximum. Hráče obviňovat nemůžu. Ale když kolem sebe nemáte žádný vhodný materiál, tak ho prostě nemáte," dodal koučův otec.

reklama