reklama

Eriksson v Manchesteru skončil. Pujde trénovat Mexiko?

Sven Goran Eriksson už v Manchesteru City působit nebude Sven Goran Eriksson už v Manchesteru City působit nebude autor: Reuters
Švédský trenér opustil klub po vzájemné dohodě

Manchester - Švédský fotbalový trenér Sven Goran Eriksson ukončil své působení na lavičce Manchesteru City. Bývalý kouč anglické reprezentace se totiž po dohodě s představiteli klubu rozhodl v pondělí rozvázat stávající kontrakt, který mu platil do roku 2010.

„Sven zůstává jako velkým přítelem našeho klubu a my mu děkujeme za jeho služby a pomoc," uvedl na oficiálních stránkách klubu výkonný ředitel Alistair Mackintosh.

Čtěte také: Eriksson varuje kouče Anglie. I Mourinho může selhat

Eriksson nastoupil do funkce hlavního trenéra v loňském roce a jednu dobu bojoval v Premier League se svým týmem o příčky zajišťující evropské poháry. 

Jistotu kvalifikace si nakonec „Citizens" přeci jen zajistili, ale to jen díky úspěchu v soutěži Fair play. V nejvyšší soutěži totiž skončili až na devátém místě.

„Angažmá v Manchesteru City jsem si opravdu užil a rád bych poděkoval všem fanouškům, hráčům a realizačnímu týmu za podporu po celou sezonu. Přeji všem lidem okolo tohoto klubu mnoho úspěchů v dalších letech," rozloučil se na závěr Eriksson.

Ten je nyní favorizován jako hlavní kandidát na kouče mexické fotbalové reprezentace. 

reklama