reklama

Eriksson: z anglické lavičky do Interu?

Milán  - Švédský trenér anglické fotbalové reprezentace Sven Göran Eriksson je v hledáčku Interu Milán. Eriksson v létě po mistrovství světa ukončí své angažmá na Ostrovech a bude volný. Šéf Interu Massimo Moratti už mu plánuje budoucnost, považuje ho totiž za nejlepšího kandidáta na fotbalového ředitele klubu. Trenér Roberto Mancini se o své křeslo tedy bát nemusí.

Oba muži jsou už dlouhá léta blízcí přátelé a Mancini by Švédův příchod do metropole módy jistě přivítal. Byl to právě Eriksson, kdo mu před časem v Laziu Řím zametl cestičku k trenérskému řemeslu. Poznali se na začátku devadesátých let v Sampdorii, Mancini pak následoval trenéra do Lazia, kde pak na konci hráčské kariéry plynule přešel do role jeho asistenta.

Moratti se již v roce 1997 pokusil oba muže získat pro modročerný dres, tehdy se mu to ale přes odpor šéfa Sampdorie Enrico Mantovaniho nepovedlo. Možná se mu to tedy podaří letos v létě. Moratti věří, že přesvědčí Erikssona, aby s Mancinim obnovil úspěšnou spolupráci, jejímž ovocem by měl být mistrovský titul pro Inter. Milánští na podobný úspěch čekají už 17 let.

reklama