reklama

Eto´o nedal penaltu. Pak přišlo peklo a umírali lidé

Samuel Eto´o. Samuel Eto´o. autor: Reuters
Násilnosti po utkání Kamerunu mají čtyři oběti

Yaoundé - Neproměněná penalta, kterou v poslední minutě utkání proti Senegalu promarnil kanonýr Samuel Eto'o, vyvolala mezi nespokojenými fanoušky fotbalistů Kamerunu násilnosti, při nichž zemřeli čtyři lidé.

Oznámila to agentura AP s odvoláním na nejmenovaného úředníka. Podle ní není známo, zda o život přišli diváci či zasahující příslušníci bezpečnostních složek.

Čtěte také:
´Řecký fotbal umírá.´ Svaz proto přerušil svou činnost
Messiho chtěl při autogramiádě udeřit fanoušek

Policie použila vodní děla proti příznivcům, kteří hodinu po sobotním zápase kvalifikace mistrovství Afriky blokovali autobus kamerunské reprezentace.

Fanoušky, kterých se na stadionu v Yaoundé sešlo 45 tisíc, rozzlobila bezbranková remíza, jenž výrazně snížila šance týmu na postup. Kamerun ztrácí dva zápasy před koncem skupiny pět bodů na vedoucí Senegal, který drží jediné místo zajišťující přímý postup.

Eto´o: Žádám o odpuštění

Zloba příznivců se obrátila hlavně proti Eto'ovi, který při penaltě trefil břevno. Útočník Interu Milán následné dny po utkání vystupoval v rozhlase s omluvou.

"Byla to jediná penalta za celou sezonu, kterou jsem nedal. Jsem odpovědný za tu ztrátu. Žádám o odpuštění," uvedl čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky.

reklama